Biden, Bruce Springsteen, Mindy Kaling ve daha fazlasına ulusal sanat madalyaları veriyor

senbilirsin

New member
WASHINGTON — Buna Beyaz Saray’da Ünlüler Haftası adını verin.

Başkan Biden, art arda ikinci gün sanat dünyasından bir grup ünlüyü Salı günü ağırladı ve göz kamaştırıcı ışıltının tadını çıkardı.

Bay Biden, hit şov “Ted Lasso”nun oyuncu kadrosuyla tanıştıktan bir gün sonra, aralarında Julia Louis-Dreyfus, Bruce Springsteen, Gladys’in de bulunduğu bir dizi ünlü aktör, müzisyen ve yazara Ulusal Sanat Madalyaları ve Ulusal Beşeri Bilimler Madalyaları verdi. Şövalye. Amy Tan ve Colson Whitehead.

Beyaz Saray’ın Doğu Odası’nda düzenlenen törende Biden, “Onur alanlarımızın çalışmaları, bugün onlarla birlikte kutlama yapan ulus kadar çeşitlidir,” dedi. “Ancak ortak noktalar, onları Amerika’nın dokusunda birçok şekilde bir araya getiriyor – mükemmellik arayışı, yaratma dürtüsü, bağlantı kurma arzusu ve gerçeği konuşma cesareti, köprü kuranlar ve değişim arayanlar. Her şeyden önce, zanaatınızda ustalaşıyorsunuz.”

Bu tür olaylar, Başkan olmanın avantajlarından biri, Durum Odası programının büyük bir bölümünü işgal eden göz korkutucu savaş ve barış meselelerinden hoş bir mola. Ve Bay Biden, sahnenin, ekranın, edebiyatın ve sınıfın yıldızlarıyla şakalaşırken özellikle iyi bir ruh hali içinde görünüyordu. Kadınları, madalyaları başlarına örterse “saçlarını dağıtabileceği” konusunda küstahça uyardı, Bayan Knight’a “Ben de tırtıllardan biriydim” diye şaka yaptı ve Bay Springsteen’e New Jersey-Mockery yağmuru yağdırdı.

“Veep”te Oval Ofis’e yükselen ve Bay Biden adına 2020 Demokratik Ulusal Kongre’ye katılan bir başkan yardımcısını oynayan “Başkan Julia Louis-Dreyfus”u ağırlamaktan özellikle memnun görünüyordu.

Biden kalabalığa “Bugün Julia ile başkan yardımcısı olmayı mı yoksa başkan olmayı mı daha çok sevdiğini konuşacağım” dedi. “Bununla ilgilenmeliyim.”

Times muhabirleri siyaseti nasıl ele alıyor? Gazetecilerimizin bağımsız gözlemciler olmalarına güveniyoruz. Bu nedenle, Times çalışanlarının oy kullanmasına izin verilirken, adayları desteklemelerine veya siyasi nedenlerle kampanya yürütmelerine izin verilmez. Buna, bir hareketi desteklemek için yürüyüşlere veya mitinglere katılmak veya siyasi adaylar veya seçim amaçları için bağış yapmak veya para toplamak da dahildir.

Etkinlikten önce ikonik moda tasarımcısı Vera Wang ile sahne arkasında tanıştığında ona “Dolabını her açtığımda onu görüyorum” dediğini hatırladı.

Eşi Jill Biden’ın kendisini sözlü olarak taciz ettiğini söyledi. “Bunu ne için söylüyorsun?” onun sözünü aktardı.

“Bütün o etiketler!” dedi.

Sonra Bayan Wang’a döndü. “Bununla ne yapmak istediğimi biliyordun, değil mi?” diye sordu. “‘Gardırabı açıyorum, seni hep görüyorum’ diyerek biraz daha iyi anlatabilirdim sanırım.” tanrı onu sevsin.”

Sanat kategorisinde Salı gününün diğer kazananları arasında sanatçı ve sosyal aktivist Judith Francisca Baca; sanat patronu Fred Eychaner; şarkıcı José Feliciano; komedyen ve aktör Mindy Kaling; ressam Antonio Martorell-Cardona; ve film ve televizyon yapımcısı Joan Shigekawa’nın yanı sıra Billie Holiday Theatre ve International Association of Blacks in Dance.

Beşeri Bilimler kategorisinde ödül alanlar arasında şair ve yazar Richard Blanco; eğitimci Johnnetta B. Cole; biyografi yazarı Walter Isaacson; sosyal tarihçi Earl Lewis; Kızılderili araştırmacı Henrietta Mann; romancı Ann Patchett; sosyal adalet savunucusu Bryan Stevenson; ve anı yazarı Tara Westover ve çağrılı radyo programı Native America Calling.

Bay Whitehead’i tanıyan Bay Biden, “The Underground Railroad” ve “The Nickel Boys” adlı ardışık çalışmalarıyla Pulitzer Kurgu Ödülü’nü kazanan tek yazar olduğunu kaydetti.

Birinci dönem başkanı, ikinci dönem başkanı olmayı umarak, “Oldukça iyi dostum,” dedi. “Kendimi arka arkaya arıyorum.”