Columbia Üniversitesi Senatosu yönetim hakkında soruşturma çağrısında bulundu

senbilirsin

New member
Columbia Üniversitesi Senatosu Cuma günü, okul yönetimi hakkında soruşturma yapılması çağrısında bulunan ve yönetimi yerleşik protokolleri ihlal etmekle, akademik özgürlüğü baltalamakla, özgür araştırmayı tehlikeye atmakla ve yasal süreci ihlal eden öğrenci ve profesörlerin haklarını ihlal etmekle suçlayan bir kararı onaylamak için oy kullandı.

Üniversitenin rektörü Nemat Şefik, geçen hafta 100'den fazla protestocu öğrencinin tutuklanmasına yol açan New York Polis Departmanını kampüse çağırma kararından ve profesörlerin kendisini suçladığı Kongre önündeki önceki ifadesinden dolayı eleştirildi. saldırıya uğradılar Kongre Cumhuriyetçilerinin ifade özgürlüğü ve öğrenci ve profesörlere yönelik disiplin taleplerine teslim oldular.

Üç çekimserle ve 14'e karşı 62 oyla kabul edilen karar, hafta başında Dr. Birçok senatörün, anti-Semitizm iddialarını ele alması nedeniyle istifasını isteyen Cumhuriyetçi milletvekillerine karşı yumuşamış biri olarak algılanabileceğinden korktuğu Şefik'i kınamak.

Senato kararı kısmen Dr. Şefik, “saldırgan” bir özel soruşturma firmasını işe almak da dahil olmak üzere “kuruma zarar veren birçok eylem ve karara” katılmakla suçlandı.

Cuma günkü toplantıda tartışılan raporda, müfettişlerin öğrencileri taciz ettiği ve “müfettişlerin öğrencilerin izni olmadan öğrenci odalarına ve yurtlara girme girişimleri” de dahil olmak üzere “müdahaleci soruşturma yöntemleri” kullandıkları belirtildi.

Raporda, müfettişlerin “öğrencilerin telefonlarının ve kurallara uymama nedeniyle uzaklaştırma tehdidinde bulunan kısa mesajlarının görüntülenmesini” talep ettiği belirtiliyor.

Rapor, “genel olarak, kampüsteki tüm seçim bölgeleri ve gruplar arasında güvenilir bir katılım konusunda temel bir eksiklik olduğu” sonucuna vardı. durumu daha da kötüleştirdi ve topluluğumuzun bölünmesine katkıda bulundu.”

Kararda ayrıca üniversitelerin karar alma mekanizmalarını incelemek üzere bir Senato çalışma grubunun oluşturulması yönünde çağrıda da bulunuluyor.

Senato oylamasının ardından yapılan açıklamada, bir üniversite sözcüsü, yönetim ve Senatonun “herkesin eğitim faaliyetlerini sürdürebilmesi için kampüste huzurun sağlanması konusunda aynı hedefi paylaştığını” söyledi. Senato ileriye doğru bir yol bulma konusunda.”

Kararın pratikte pek fazla etkisi olması pek olası değil. Öğretmen, öğrenci ve yöneticilerden oluşan Senato'nun başkanı görevden alma yetkisi bulunmuyor. Ancak bazı senatörler, iki saatlik oturumda, kararın Dr. Shafik'in Columbia topluluğuyla ilişkisini daha da zayıflatabilir ve kampüsteki krizi derinleştirebilir.

İsrail ile Hamas arasındaki savaş nedeniyle üniversitede yaşanan kaos ve hükümetin kampüste öğrenci protestocularından oluşan bir kampı yönetmesi, Kongre'deki Cumhuriyetçiler ve Filistin yanlısı protestocular da dahil olmak üzere çeşitli grupların Dr. Şefik istedi.

Cuma günkü toplantıda ekonomi profesörü Nachum Sicherman senatörleri dışarıdan müdahaleyi düşünmeye ve öneriye karşı oy kullanmaya çağırdı.

“Ciddi bir krizin içindeyiz ve hem sağdan hem de soldan saldırı altında olan bir cumhurbaşkanını zayıflatmanın krizin çözümüne ne kadar yardımcı olacağını anlamıyorum” dedi.

Zaman zaman hararetli tartışmalar sırasında bazı senatörler, panelin özellikle kampüsteki Yahudi düşmanlığı iddialarını ele alması gerekip gerekmediğini sorguladılar.

Davranış bilimleri profesörü Carol Garber, Senato kararının “bu kampüsteki İsrailli ve Yahudi öğrencilere, öğretim üyelerine ve personele yönelik düşmanca ve saldırgan dil ve eylemlerin etkisini göz ardı etmesinden” korktuğunu söyledi.

Kararda, üniversitenin güncel olaylara yanıt olarak aldığı önlemlerin “birçok öğrenci, öğretim üyesi ve Columbia topluluğunun diğer üyeleri için ders çalışmayı, öğretmeyi ve araştırmayı giderek zorlaştırdığı” belirtildi.

Karla Marie Sanford Ve Eryn Davis raporlamaya katkıda bulundu