Alan Dzagoev: “Türkiye’de Oynamak İstediğimi Saklamadım” | Transfer Haberleri

senbilirsin

New member
DIŞ HABER – AJANSSPOR

Rusya Premier Ligi gruplarından Rubin Kazan forması giyen Alan Dzagoev, Türkiye’de oynamak istediğini hiç bir vakit saklamadığını söylemiş oldu. İşte Rus futbolcunun açıklamaları.

“Yurt haricinden teklifler vardı”

Sport-Express’e konuşan Dzagoev, “Evet, yaz aylarından yurt haricinden teklifler vardı. Kadronun ismini vermeyeceğim lakin teklifler kâfi değildi. Transferde biroldukca menajer devreye girdi” dedi.

“Türkiye’de oynamak istediğimi hiç bir vakit saklamadım”

Türkiye’de forma giymek istediğini de belirten Rus futbolcu, “Türkiye’de oynamak istediğimi hiç bir vakit saklamadım. Bu daima bu biçimdeydi ve bu biçimde kalacak.

“İyi bir teklif gelirse değerlendireceğim”

Bakalım, şu an sakinim. Hem benim için tıpkı vakitte kulübüm için yeterli bir teklif gelirse değerlendireceğim. Gelmezse burada çalışmaya idman yapmaya devam edeceğim” halinde konuştu.

Dzagoev’in ismi Galatasaray ile anılmıştı

Bilindiği üzere, deneyimli oyuncunun ismi daha evvel Galatasaray ile anılmıştı.

Dzagoev’in bu sezonki performansı

Rubin Kazan kulübü ile olan kontratı 30 Haziran 2023 yılına kadar devam eden merkez orta saha oyuncusu bu dönem forma giydiği 12 maçta 2 gol ve 2 asist kaydetti.

32 yaşındaki oyuncu daha evvel Lada-SOK Dimitr., Akron Konoplev, KS-SOK Dimitrov ve CSKA Moskova üzere ekiplerin da formasını giymişti.

2008 yılından bu yana Rus ulusal ekibini da giyen Dzagoev, oynadığı 59 maçta 9 gol ve 9 asist kaydetti.