Clauide Gay'e yönelik son intihal iddiaları açıklandı

senbilirsin

New member
Pazartesi günü Claudine Gay'e karşı ortaya çıkan yeni intihal iddiaları, Harvard'ı neyin intihal teşkil ettiği ve üniversitenin rektörü ve öğrencilerini aynı standartlarda tutup tutmayacağı konusundaki tartışmanın daha da derinleşmesine neden olma tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı.

İddialar, Dr. Eşcinsel önderlik etti.

Yeni şikayet, görünüşe göre aynı suçlayıcı tarafından zaten aynı şekilde yayılmış olan yaklaşık 40 intihal iddiasına daha fazlasını ekledi.

Dr. Gay, çalışmalarını güçlü bir şekilde savundu. Muhafazakar aktivistlerden gelen ilk intihal iddiaları internette yayılırken ve Harvard Corporation onun başkan olarak kalıp kalmayacağına karar verirken 11 Aralık'ta yaptığı açıklamada, “Bursumun dürüstlüğünün arkasında duruyorum” dedi. “Kariyerim boyunca bursumun en yüksek akademik standartları karşıladığından emin olmak için çalıştım” dedi Dr. Eşcinsel.

The Free Beacon'ın web sitesinde bağlantı verdiği isimsiz davacının belgeleri, ilk şikayette 39, ikinci şikayette ise toplam 47 örnek gösteriyor. Ayrı olarak, Harvard araştırmaları, tezlerinde yetersiz alıntı vakaları ve en az iki örnek tespit etti. makalelerinden bahsettiler.

Büyük fikirleri çalmakla değil, diğer bilim adamlarının çalışmalarından dili kopyalamakla, kelimeleri veya cümleleri değiştirmek veya yeniden düzenlemek için küçük değişiklikler yapmakla suçlandı. Çoğunlukla söz konusu dil standart teknik metinlerdir.

Doktora yeni şikayet Gay'in önünde kasvetliden alaycıya uzanan bir tonda yazılmış beş sayfalık bir kronoloji yer alıyor – neşeli bir selamlama altında “Yeni Yılınız Kutlu Olsun!” Kronoloji, adı açıklanmayan suçlayıcının Harvard'a ilk iddiaları 19 Aralık'ta ilettiğini belirtiyor.

Harvard'ın intihal politikasına aşina görünen suçlayıcı, bir paragrafta isminin neden açıklanmasını istemediğini şöyle açıklıyor: “Gay ve Harvard'ın politikalarını ihlal etmesinden ve daha çok bir kartel gibi davranmasından korkuyordum.” bir üniversite olarak fon sağlıyor ve benden “muazzam” tazminat talep etmeye çalışıyor ve kim bilir başka neler var.”

New York Post, Ekim ayında Dr. Gay, Harvard'la temasa geçti ve Harvard'ın bir iftira avukatı aracılığıyla yanıt verdiğini söyledi.

Suçlayan kişi ayrıca Harvard'ın kendisini ifşa etme konusunda neden bu kadar istekli olduğunu merak ediyor: “Gay, ben onu istendiğinden daha fazla zorladığım halde, işini geliştirmesine yardım ettiğim için bana kişisel olarak teşekkür etmek istedi mi?”

Bu cümle, Dr. Gay'in 1997'deki tezinde ailesinin “beni bazen istediğimden daha fazla zorladığını” söylüyor.

Bu, Harvard'lı siyaset bilimci Jennifer L. Hochschild'in 1996 yılında yazdığı “Amerikan Rüyasıyla Yüzleşmek: Irk, Sınıf ve Ulusun Ruhu” adlı kitabın tanıtım yazılarından kopyalamakla suçlandığı ifadelerden biri. başka bir akademisyene teşekkür etti.