Devralma tehlikesiyle karşı karşıya olan Tulsa okulları şimdilik kontrol altında

senbilirsin

New member
Müfettiş vs Müfettiş

Ocak ayında Oklahoma’nın müdürlüğünü devralan eski Eğitim Bakanı Bay Walters, genellikle sosyal medyada kültürel savaşları ateşleyen ve devlet okullarında duayı savunan kışkırtıcı ve bölücü bir karakter olarak ortaya çıktı.

Son zamanlarda dikkatini Tulsa’daki okullara yoğunlaştırdı ve okulların zayıf akademik performanslarını ve mali kötü yönetim kültürünü yansıttığını söylediği bir zimmete para geçirme vakasını öne sürdü. Çoğu İspanyol veya siyahi olmak üzere yaklaşık 34.000 öğrenciye ev sahipliği yapan bölgeyi devralmakla, hatta dağıtmakla tehdit etti.

Kötü sonuçlardan sorumlu tuttuğu Müfettiş Deborah A. Gist’in görevden alınması çağrısında bulunmuştu.

doktor Devletin devralmasını önlemek için bu hafta istifasını açıklayan Gist, Perşembe günü verdiği röportajda Bay Walters’ın Tulsa’yı “siyasi futbol” için kullandığına inandığını söyledi.

Kendisi, Tulsa’nın devralınma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ancak Bay Walters’ın bu yaz ilçe binalarının önünde bir miting düzenleyene ve lise mezuniyet töreninde ölen bir Tulsa okul yönetim kurulu üyesinin dua ettiğini savunana kadar öğrendiğini söyledi. Bay Walters’la yalnızca bir kez, birkaç hafta önce 30 dakikadan az süren bir toplantıda tanıştığını söyledi.

Perşembe günü Bay Walters, diğer şeylerin yanı sıra bölgedeki düşük okuryazarlık oranları ve mali denetim eksikliğinden endişe duyduğunu ve Tulsa Okul Kurulu’na ilerleme göstermesi için yıl sonuna kadar süre verildiğini söyledi.

Araştırma diyor ki: Devralmalar genellikle işe yaramıyor

Bir araştırmaya göre, eğer yetkililer Tulsa’daki çocukların daha iyi okumasına yardımcı olmak istiyorsa (ki bu, 10 öğrenciden yalnızca birinin yetkin bir okuyucu olduğu bir ilçede çok ihtiyaç duyulan bir sonuç), yerel denetimi alıp devlete devretmek hiç de iyi bir şey değil. devretmek.

Virginia Üniversitesi’nde okul bölgesi devralmalarını araştıran yardımcı doçent Beth Schueler, “Bunun ortalama öğrenci akademik performansı üzerinde olumlu bir etkisi olduğuna dair hiçbir kanıt bulamadık” dedi. Bazı kanıtların “reformun ilk yıllarında akademik performansı, özellikle de okuma performansını etkileyebileceğini” öne sürdüğünü ekledi.

Sırada ne var: “Sonuçlara ihtiyacımız var”

Okul bölgesi geçici bir müfettiş atadı ve eyalete mali konular da dahil olmak üzere aylık güncellemeler sağlaması istenecek.

Bay Walters hızlı bir geri dönüş çağrısında bulundu; öğrencilerin çoğunluğunun ekonomik açıdan dezavantajlı kökenden geldiği bir bölgede bu hiç de kolay bir iş değil. 2022’de öğrencilerin yalnızca yüzde 8’i matematikte, yüzde 11’i ise İngilizce sanatlarında uzmandı. (Geçen yıl ülke çapında öğrencilerin yaklaşık yüzde 20’si matematik ve okuma konusunda yeterliydi.)

Bay Walters “Sonuçlara ihtiyacımız var” dedi. “Açık olmak gerekirse, eğer sorunlarını çözmezlerse ben çözeceğim.”