Fenerbahçe’den daha sonra Beşiktaş! Atatürk önerisi

senbilirsin

New member
Özgür SANCAR -AJANSSPOR

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü onurlandırmak isteyen kulüplerin çalışmaları sürüyor. Fenerbahçe’den daha sonra Beşiktaş’ta da bu hususta tartışmalar yapılıyor.

Ali Koç, Fenerbahçe Atatürk Stadı’na dayanak verdi

Fenerbahçe’de Ülker Stadı’nın isminin Atatürk olarak değiştirilme teklifine lider Ali Koç’tan takviye gelmişti. Koç, Fenerbahçe Atatürk Stadı için “Cumhuriyetin 100.yılındaki en değerli bakılırsavlerimizden biri” tabirini kullanmıştı.

Hasan Arat’tan Atatürk önerisi

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Beşiktaş’ın eski yöneticisi Hasan Arat’tan siyah beyazlılara Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılıyla ilgili Atatürk önerisi geldi.

Hasan Arat: Stadın ismi keşke Atatürk olsa…

Beşiktaş’ın önde gelen isimlerinden, eski 2. lider Hasan Arat, “Stadımızın ismi keşke Atatürk Stadı olsa, ben bu hususta her türlü dayanağı veririm; ancak bu idarenin vereceği bir karar” dedi.

Arat’tan idareye teklif: Atatürk anıtı

Arat, siyah beyazlı camiya şu teklifte bulundu: “Benim teklifim, stadın Dolmabahçe’ye bakan tarafında bir Atatürk anıtının yapılması tarafında. Takdir idarenindir.”

Arat: Sıkıntı vakit içinderda dayanak vermek gerekir

Beşiktaş’ta gergin geçen Divan Konseyi toplantısını da pahalandıran Arat, “Ben Beşiktaş’a 1977 yılında atlet olarak adımımı attım. 45 sene oldu. 2. başkanlık yaptım. Camiamı her vakit takip ediyorum. Yalnızca başarılı vakit içinderda değil, başarıyı paylaşmak kolaydır. Topluluğun sıkıntı vakit içinderda omuz vermek gerekir. Beşiktaş güç vakit içinderdan geçiyor. Bu güç vakit içinderda topluluğun bizim burada olduğumuzu bilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Hasan Arat lider adayı olacak mı?

Başkan adayı olup olmayacağı konusunda da açıklamalar yapan Arat şunları söylemiş oldu: “Ne biçimde, nasıl olur onu vakit belirler; lakin 1977’den bu yana ben buradayım. çabucak hemen seçim gündemi yok, bu sıkıntı periyodu daima birlikte aşmalıyız. Gerisine Beşiktaş Genel Şurası karar verir.”

Hasan Arat kimdir?

1959 yılında Adana’da doğan Hasan Arat, 1977-1981 yılları içinde Beşiktaş basketbol ekibinde forma giydi. 1998-2000 yılları içinde Beşiktaş idaresinde 2. başkanlık bakılırsavinde bulundu. Arat, Avrupa Olimpiyat Komitesi Yürütme Şurası, Dünya Atletizm Yürütme Konseyi ve Türkiye Olimpiyat Komitesi Yürütme Heyeti’nde üye olaark nazaranv yapıyor.