Gelir iddialarıyla ortalığı karıştıran YouTuber Gaurav Taneja hakkında 5 gerçek

Ethereum

New member
Artık popüler bir YouTuber olan eski AirAsia pilotu Gaurav Taneja, aylık geliriyle ilgili yorumlarıyla manşetlere çıktı. Motivasyon konuşmacısı ve sosyal medya fenomeni Raj Shamani ile yaptığı röportajda Bay Taneja, kendisini 2020’de kovan şirket AirAsia’nın CEO’sundan daha fazla kazandığını iddia etti.

İşte Gaurav Taneja hakkında 5 gerçek:

1) 2008 yılında IIT Kharagpur’dan mezun olan Gaurav Taneja, “sertifikalı bir beslenme uzmanı, profesyonel vücut geliştirmeci ve havacıdır”.

2) Pilot Ritu Rathee Taneja ile evli ve iki kız çocuğu babasıdır. Bay Taneja aynı zamanda Delhi Üniversitesi’nde hukuk okuyor ve geçen yıl LLB’nin ilk dönemini geçti.


3) Gaurav Taneja, 2020 yılında pilot olarak çalıştığı AirAsia’dan kovuldu. 2020 yılında X’te (eski adıyla Twitter) bir gönderi aracılığıyla Bay Taneja, şirketin kendisini kamuya açık güvenlik ihlalleri iddiası nedeniyle kovduğunu açıkladı. Şöyle yazdı: “Güvenlik endişelerini dile getirdiğim için Airasia’dan uzaklaştırıldım!”

Güvenlik endişelerini dile getirdiğim için Airasia’dan uzaklaştırıldım!
Şimdi aynı konular gündeme geliyor #SHGM @AirAsiaIndian’a. Adalet hakim olacak! #Sabkeliye

— Gaurav Taneja (@flyingbeast320) 28 Haziran 2020
4) Zaten yarı zamanlı bir vlogger olan Bay Taneja, Kovid-19 salgını sırasında tam zamanlı içerik oluşturmaya geçti. Şu anda ülkede en çok takipçiye sahip YouTuber’lardan biri. Aralık 2017’de 8 milyondan fazla abonesi olan YouTube kanalı Flying Beast’i hayata geçirdi.

5) Flying Beast’ten önce fitness YouTube kanalı FitMuscle TV’yi kurdu. FitMuscle TV Kasım 2016’da yayına girdi ve yaklaşık 3 milyon aboneye sahip. Bay Taneja, Temmuz 2020’de üçüncü YouTube kanalı Rasbhari Ke Papa’yı başlattı. 1,25 milyon abonesi var.