Glatasaray’da Yusuf Demir, Kampta Çıkış Yapmaya Başladı

senbilirsin

New member
AJANSSPOR HABER

Süper Lig grubu Galatasaray’da dönem başında Rapid Wien’den 6 milyon Euro bonservis karşılığında transfer edilen Yusuf Demir sevinci yaşamanmaya başladı. Dönem başından bu yana hem yabancı statüsü birebir vakitte sakatlıktan dolayı fazla forma bahtı bulamayan genç oyuncu sakatlığını atlattı.

Yusuf Demir, yeni transfer olarak görülüyor

2022 Dünya Kupası daha sonrası ortaya giren Galatasaray, Antalya’da kampa devam ederken genç oyuncu Yusuf Demir, kampa damga vurmaya başladı. Adana Demirspor maçında 10 numara bölgesinde bakılırsav alan genç oyuncu attığı 2 golle ekibi sırtlamayı başardı. Sabah’ın haberine bakılırsa, genç yetenek, hocası Okan Buruk’un beğenisini kazandı. Buruk, Mertens ve Rashica ile forma rekabetine sokacağı Yusuf’a yeni transfer gözüyle bakıyor. Sol ayağını kullanan ve sağ açık olarak da misyon yapabilen genç futbolcu, Antalya kampını en uygun pahalandıran isim olarak dikkat çekiyor.

Okan Buruk, Yusuf Demir’i övdü

Adana Demirspor ile oynanan hazırlık maçında daha sonra karşılaşmda 2 gol atan genç oyuncuyu öven Okan Buruk, ”Yusuf, ortamıza geç katılan oyunculardan biri. Kendisinden beklentimiz yüksek, kıymetli bir yatırım yaptık. Çok genç, oynamak isteyen bir futbolcu. 18 yaşında Barcelona görmüş bir oyuncu. O yetenek var ki Barcelona’da forma giydi. Yusuf’u bir daha Barcelona’daki düzeyine, isteğine ve motivasyonuna çekmemiz gerekiyor. Yeterli çalışıyor. Bir devir sakatlığı oldu. Ondan dolayı değerlendiremedik. Birkaç maçta yabancı oyuncu kuralından dolayı oynatamadık. Hazırlık maçları Yusuf için de düzgün oldu.” sözlerini kullanmıştı.

”Şimdilik her şey hoş gidiyor”

Adana Demirspor maçından daha sonra açıklamalarda bulunan Yusuf Demir, “Buraya geldiğimde grup beni fazlaca sıcak karşıladı. Burada olduğum için fazlaca memnunum. Umarım şampiyon olacağız. Galiba üçüncü gün, yeni başladık ve birinci maçımızı oynadık kampta. Şimdilik her şey hoş gidiyor. Alışılmış ki her gol bir futbolcuyu moral olarak tesirler. Birinci gollerimi attığım için memnunum, inşallah devamı gelir. Kadrodaki alakalar fazlaca düzgün. Büyük oyuncular, ağabeylerimiz var, gençlere yardım etmek istiyorlar. Sıcak kanlı bir kadromuz var, emelimiz şampiyonluk ve umarım oluruz.” sözlerini kullandı.

Yusuf Demir, Galatasaray’dan ayrılacak mı?

Galatasaray’da forma talihi bulamaması daha sonrası ekipten ayrılacağı tez edilen Yusuf Demir, kendisne gelen ayrılık sorusuna yanıt verdi. Demir, “Bu haberi kim çıkardı? Onlara sorun… Galatasaray’a transferin fazlaca sıradan oldu. İstediler, ben de geldim.” dedi.

”TFF’de çalışmıyoum”

Cimbom’da yabancı statüsünde yer alan Yusuf Demir, kendisine gelen yerli statüsünde oynayacak mısın sorusuna yanıt verdi. Demir, “Bu husus hakkında bir fikrim yok. Bunu benimle değil, yönetenlerle konuşmanız lazım. Galatasaray İdaresi bununla ilgileniyor onlara sorabilirsiniz. Ben TFF’de çalışmıyorum, bilmiyorum. Onlara sorun.” dedi.

Süper Lig’de 2 müsabakada nazaranv alan Yusuf Demir, gol ve asist katkısı sağlayamadı. Ziraat Türkiye Kupası’nda ise yalnızca 1 müsabakada nazaranv alan genç oyuncu Dünya Kupası içinde Adana Demirspor ile oynanan hazırlık maçında bakılırsav aldı. Yusuf Demir, Adana Demirspor’a karşı 2 gol atma başarısı elde etti.

Galatasaray’a dönem başında transferin son günü transfer olan Yusuf Demir’in mukavelesi 30 Haziran 2026 yılında sona erecek. Genç oyuncu daha evvel İspanyol devi Barcelona’ya transfer olmuş ve kiralık olarak forma giymişti. Aktüel olarak piyasa pahası 7.50 milyon Euro olan genç oyuncu Galatasaray’a ise 6 milyon Euro bedelle bonservisiyle transfer oldu.