Taner Taşkın: “Olawoyin ve Rashad Muhammed’e Çok Önemli Transfer Teklifleri Var”

senbilirsin

New member
AJANSSPOR-HABER

TFF 1. Lig takımlarından Keçiörengücü Teknik Yöneticisi Taner Taşkın, Radyospor’da yayınlanan Üçleme programında Nazım Türnknas’ın konuğu oldu. Taşkın, Ibrahim Olawoyin ve Rashad Muhammed’e fazlaca önemli transfer tekliflerinin de geldiğini söylemiş oldu. Taşkın ayrıyeten gayeleri hakkında da değerlendirmelerde bulundu. İşte ayrıntılar.

Ankara Keçiörengücü’nün başarısı

Teknik Yönetici Taner Taşkın, mor-beyazlı takımla geçtiğimiz dönemin 10. haftası çalışmaya başladı. her insanın küme düşmesine kesin gözüyle baktığı ve 4 puanla ligin son sırasında periyot aldığı Keçiörengücü’nü, 48 puanla 12. sırada ligi bitirmesi ile büyük bir muvaffakiyete imza attı. Bu dönem başında bir daha gelen ve giden oyuncuların pek fazla olduğu grubu, mütevazi kurallar ile tepeye oynatması dikkatlerden kaçmadı.

“Şu anda ligde hoş bir konumdayız”

Taşkın, “Adanaspor maçının bizim için hayli güç geçeceğini biliyorduk. Zira her mevkide önemli oyuncuları var. Oyun bakımından ise bize misal bir yapıları var. Çok fazla duruma girdik ancak yalnızca birisini gole çevirebildik, buna karşın de kazanmasını bildik. Şu anda da ligde hoş bir pozisyondayız, bu türlü devam etmek istiyoruz” dedi.

“Hedeflerimiz değişti”

Takım olarak bu sezonki gayeleri hakkında konuşan Taşkın, “Biz lige başlarken play-off amacıyla başlamadık açıkçası. 24 oyuncu gitti, 17 yeni oyuncu geldi. Bunun bir adaptasyon sorunu, sistem belirleme sorunu üzere çeşitli kasvetleri aşmalıydık. Geçen dönem küme düşme sınırı sorunu hayatıştı kadro, bu sene tekrar bu biçimde bir kaygı yaşamak istemediğini belirtti liderimiz. Yani ligi orta sıralarda tamamlamak üzere bir hedefteydik ancak oyuncularımız o denli istekli ve iştahlılar ki gayelerimiz değişti diyebilirim. Bu saatten daha sonra maksat ligde kalmak yahut ortalarda bitirmek dersem, ayıp etmiş olurum” tabirlerini kullandı.

“Olawoyin ve Muhammed’e teklifler yağıyor”

Birkaç oyuncularına transfer geldiğini söyleyen Taşkın, “Oyuncular hayli başarılı bir performans sergilediklerinden dolayı talipleri de var. Birkaç oyuncumuz önemli biçimde kendisini parlattı; bilhassa yanancı oyuncularımız Ibrahim Olawoyin ve Rashad Muhammed üzere. Bakın ben tez ediyorum; Olawoyin epeyce farklı tarzı ve özelliklerinden dolayı hayli hoş yerlere gelecektir. Kendisine hem TFF 1. Lig’den, hem Üstün Lig’den tıpkı vakitte yurtharicinden hayli önemli teklifler var. Birebir biçimde kanat oynamasına karşın 7 gole imza atan Rashad Muhammed. Bu oyuncumuza da fazlaca önemli teklifler var.

“Satılmayacak oyuncu yok”

Bizde satılmayacak oyuncu yok, hoş teklifler geldiği takdirde devre ortası tahminen gidenler olabilir ancak bizim için transfer manasında kadroya ufak bir makyaj da yapmak gerekebilir diye düşünüyorum.

“Daima oyuncuları kazanmaya çalışıyorum”

her insanın bir yoğurt yiyişi var. Ben de oyuncularıma benim velinimetim olarak bakıyorum zira onların başarısı benim başarımdır. O yüzden bir hocanın, futbolcuların gönlüne girmeden başarılı olabileceğini düşünmüyorum. Egoyla hareket edersen bu oyuncuları kaybedersin. Ben de üst seviye düzeylerde futbol oynadım, hocalarımız bizi yönetim etti ki biz bir yerlere gelebildik. O yüzden ebediyen oyuncuları kazanmaya çalışıyorum” biçiminde konuştu.

“4 büyüklerde çalışmak şu an için epey argümanlı olur”

Bireysel olarak maksatlarından de bahseden Taner Taşkın, şöyle konuştu: “Ben hayli haddini bilen birisiyim, kapasitemi de biliyorum. Bana neyin yakışıp yakışmayacağını da biliyorum. Bir Muhteşem Lig hayalimiz var evet ancak 4 büyüklerde çalışmak şu an için epey tezli olur. Şu an Keçiören’de hayli memnunum. Benim şu anki maksadım, Harika Lig’e Keçiörengücü ile çıkabilmek.

Bizim maçlarımıza gelen hoş, kemik bir taraftar topluluğumuz var. Birbirimizle anlaşıyoruz. Ben onlar yardımıyla kendimi konutumda üzere hissediyorum. Her maçta onları bekliyoruz, alışılmış çoğalarak gelirlerse hayli daha memnun oluruz. Hepsine selam olsun”

Ankara Keçiörengücü’nün bu sezonki performansı

Keçiörengücü bu dönem oynadığı 16 maçta, 8 sefer galip gelirken, 5 birliktelik ve 3 yenilgi ile topladığı 29 puan ile 3. sırada bulunuyor.