AK Parti’li Akbaşoğlu’ndan fatura açıklaması: Aşağı çekilmesi konusunda çalışmalar yapılıyor

Ethereum

New member
AK Parti Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Haber Global’de açıklamalarda bulundu. Akbaşoğlu, elektrik faturaları düzenlemesi, EYT’lilerle ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Akbaşoğlu’nun açıklamaları şu biçimde:

FATURALAR NE VAKİT DÜŞECEK?

“Bu mevzuyla ilgili Güç Bakanlığımız ağır çalışma içerisinde. Elektrik faturalarının aşağı çekilmesi konusunda çalışmalar yapılıyor. Bakanlığımız kamuoyu ile paylaşacak. Fiyatlandırma konusunda, hem hane halkı birebir vakitte esnafımıza ait çalışma yapılıyor. Fazla uzun bir süre kelam konusu değil.

KURTULMUŞ’UN 250 KWH AÇIKLAMASI

Bu hususla ilgili daha evvel bakanlık bünyesindeki çalışmaların yansıması kelam konusuydu. Aralık ayı sonunda faturalara yansıması sonucunda tablo, bu konunun yeniden kıymetlendirilmesi gerektiğini net biçimde gerekli açıklamalar yapıldı.

EYT İÇİN NASIL YOL İZLENECEK?

Daha evvel gerek bizler gerek ilgili arkadaşlarımız, pahalı bakanımız, bu hususla ilgili açıklamalarda bulundular. Kasım ayında basın açıklamasında, bahsin Genel Kurul’da da müzakere sonucunda, Çalışma Bakanımızla istişare çerçevesinde açıklamada bulunduk. 5 adım atacağız dedik. Minimum fiyatın düzenlenmesi, çabucak sonrasında emekli ve memurlarla ilgili çalışma dedik, ocak ayında bunu gerçekleştirdik. Üçüncü sırada 3600 ile ilgili bir kelamımız vardı. 4. adım olarak bütün kamu kurum kuruluşlarındaki takım konusunu masaya yatıracağız, bunu da nihayetlendireceğiz. 5. adım olarak da EYT’li kardeşlerimizin durumunu ele alacağımızı söz ettik. Bu kendi sırası ortasında motamot çalışma programımız devam etmektedir. Ne demişsek onu gerçekleştiriyoruz. 2022 yılı ortasında EYT’li kardeşlerimizin konusunu da masaya yatırıp geniş bir iştirakçi demokrasi ve ilgili yetkili şuraların da kanaatlerini alarak, mevzuyu inşallah neticelendireceğimizi tabir etmek isterim.

‘ENFLASYON’ AÇIKLAMASINA AÇIKLIK GETİRDİ

Doğrusu geçen haftadan belirlenmiş bir basın açıklamam vardı. Nihayetinde bugün bir basın toplantımız belirlenmişti orada da değindim. Malumunuz bu noktada dünyada küresel bir kriz kelam konusu. Pandemi niçiniyle, enflasyonun artması, fiyatların artması kelam konusu. 25-26 dolarlarda olan bir varil petrolün yaklaşık 100 dolara gelmesi, yaklaşık 4 kat artması, dünyada da enflasyonun son 40-50 yılın tepesi bilgisini paylaşırken, lafımız ile kastımız içinde fark oluştu. O da yüzdelik oran dilimiyle tabir edilen konunun, misli, kat olarak tabir edilmesinin birbirine karışma sıkıntısı.”