Aksama oldu ne demek ?

Gorez

Global Mod
Global Mod
Aksama oldu ne demek? munakasas, cogu insann kafasna taklan kritik bir sorudur. Aksama, bir baska deyisle bosluk, zaman aralg veya caksma olarak tanmlanabilir. Bu, bir kisinin calsma veya egitim programnn neden kaymaya basladgn acklamaya calsr. En sk gorulen nedenler arasnda yogun kaynaklar, onceden planlanmams olaylar ve zaman yonetiminde farkllklar yer almaktadr.

Aksamay Nedenleri

Bir programn aksamaya ugramasnn en sk gorulen nedeni, kaynaklarn yogunlugudur. Zaman yonetiminde farkllklar, onceden planlanmams olaylar ve surprizler de aksamalara neden olabilir. Bir program aksamaya ugradgnda, kaynaklarn yogunlugu cogu zaman sorumludur. Ornegin, kisinin birden fazla calsma ve egitim gorevleri arasnda sksms olmas, kaynaklarnn paylaslmas gerekebilir. Ayrca, kisinin gorevlerini yerine getirmek icin cok fazla zaman ayrmas gerekebilir.

Aksamay Onlemek

Bir programn aksamadan kacnlmas icin, bir kisinin zamann ve kaynaklarn etkin bir sekilde yonetmesi gerekir. Programn basaryla tamamlanmas icin, kisinin dogru zaman planlamas yapmas ve gorevleri birbirinden ayrmak icin yeterli kaynaklarn bulmas gerekir. Kisinin, kaynaklarnn ne zaman kullanlacagn, gorevlerinin ne zaman tamamlanacagn ve gorevlerin ne zaman baslanacagn planlamas onemlidir.

Aksamadan kacnmak icin, kisinin calsma ve egitim programnn gozden gecirilmesi ve gerektiginde revize edilmesi gerekir. Programn revize edilmesi, kisinin plannn gercekci olup olmadgn ve gorevlerinin basaryla tamamlanp tamamlanamayacagn anlamasna yardmc olur. Kisinin, programnn uygun olup olmadgn anlamasn saglamak icin, gorevleri sraya koymas, oncelikleri belirlemesi ve cok calsma yerine etkin zaman yonetimi yapmas onerilir.

Son olarak, kisinin kendisi icin kabul edilebilir bir zaman aralg olusturmas ve bunu korumas cok onemlidir.