Anastasios Bakasetas, En Yeterli Yunan Oyuncu Mükafatına Layık Görüldü

senbilirsin

New member
Trabzonsporlu Anastasios Bakasetas, geçen dönem yurt haricindeki en âlâ Yunan oyuncu mükafatına layık görüldü.

Bakasetas yurt haricindeki en düzgün Yunan futbolcu seçildi

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamaya nazaran Anastasios Bakasetas, Yunanistan’da düzenlenen PSAPP 2022 ödüllerinde, 2021-22 döneminin yurt haricindeki en güzel Yunan futbolcusu seçildi.

“Asla pes etmemeliyiz”

Meslektaşlarının oylarıyla bu mükafata layık görülen Bakasetas, kendisine takviye veren herkese teşekkür ederek, “Sporcular olarak biroldukca farklılığımız var lakin meslektaşlarım bana oy verdiği için fazlaca onur duydum. Bana büyük motivasyon verdiler. Hislerim karışık. Biz robot değiliz. Çok daha makus durumda olan meslektaşlarım var. Hepimiz sıkıntı vakit içinderdan geçiyoruz ancak asla pes etmemeliyiz.” dedi.

Bakasetas 3 milyon Euro’ya transfer oldu

Bilindiği üzere, Yunan yıldız 30 Ocak 2021 tarihinde Harika Lig takımı Alanyaspor’dan bordo-mavili kadroya 3 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer olmuştu.

Bakasetas’ın Trabzonspor’dan kazandığı ücret

Fırtına ile 3.5 yıllık kontrat imzalayan Bakasetas, yıllık 1.250.000.-EUR garanti fiyat kazanıyor. Başarılı oyuncunun hür kalma hususu ise 12 milyon Euro.

Trabzonspor performansı

Karadeniz temsilcisiyle olan kontratı 30 Haziran 2024 yılına kadar devam eden orta saha oyuncusu çıktığı 82 maçta 24 gol ve 17 asist kaydetti.

Bakasetas, Sporting Lizbon’un listesindeydi

Öte yandan, Trabzonspor’da başarılı bir performans gösteren Anastasios Bakasetas, Avrupa kulüplerinin de radarına girdi. Bilhassa, Portekiz temsilcisi Sporting Lizbon’un yıldız oyuncunun 12 milyon Euro’luk özgür kalma hususunu ödeyecek oyuncuyu transfer edeceği sav edilmişti. Fakat bu transfer gerçekleşmevi ve Yunan oyuncu kadroda kaldı.