Arjantin’in kalecisi Martinez’den Fransa maçı öncesi Mbappe’ye karşılık

senbilirsin

New member
AJANSSPOR – HABER

2022 FIFA Dünya Kupası’nda final için beklenen tarih geldi çattı. Hırvatistan’ı 3-0 mağlup eden Arjantin’in rakibi Fas’ı 2-0’la geçen son şampiyon Fransa olmuştu. Messi ile Mbappe’nin de düellosuna sahne olacak Arjantin – Fransa Dünya Kupası finali öncesi Tangocuların başarılı kalecisi Emiliano Martinez, gündem olacak açıklamalarda bulundu.

Martinez, Mbappe’yi cahillikle suçladı

Final öncesi açıklamalarda bulunan Arjantin kalecisi Martinez, Fransızlar’ın yıldızı Mbappe’yi cahillikle suçladı.

“Futbol hakkında gereğince bilgisi yok”

Martinez, Mbappe’nin “Güney Amerika futbolu Avrupa’nın gerisinde” kelamlarına reaksiyon göstererek, “Cahilce konuşuyor. Futbol hakkında gereğince bilgisi yok. Güney Amerika’da hiç oynamadı. Bu tecrübeye sahip olmadığınızda, bunun hakkında konuşmamak daha güzel olabilir. Lakin kıymetli değil. Biz kusursuz bir kadroyuz ve bu türlü tanınırız. Yarın da herkes bir defa daha tanıyacak” dedi.

4 yıl evvel tribündeydi

Mbappe hakkında kelamlarıyla final öncesi gündem olan Arjantin’in file bekçisi Emiliano Martinez’in şaşırtan öyküsü ise futbolseverler tarafınca merak uyandırıyor. 4 yıl evvel tribünde olan Arjantinli file bekçisi Martinez, artık Dünya Kupası finalinde alana çıkacak.

4.Lig’den Dünya Kupası finaline

Martinez’in 4.Lig’den Dünya Kupası finaline uzanan hayat öyküsü futbolseverleri şaşırtmış durumda. Profesyonel mesleğine 2012 yılında İngiltere 4. lig temsilcisi Oxford City ile başlayan 30 yaşındaki file bekçisi, Arjantin Ulusal Takımı’yla Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası finalinde Fransa karşısında alana çıkacak

Martinez’in Arjantin’in muvaffakiyetinde rolü yüksek

2022 Dünya Kupası çeyrek finalinde Arjantin-Hollanda mücadeleside penaltılara giden maçta kalesinde devleşen Martinez, Tangocuların yarı final muvaffakiyetinde başrol oynamıştı.

Martinez: “Ben çok, fazlaca yoksul bir aileden geliyorum”

Çocukluğunda güç günler yaşadığını söyleyen Martinez o günleri şöyleki özetliyor:

“Babamı kimi vakit akşamları ağlarken görüyordum. Zira faturaları ödeyemiyordu. Bir gün akşam yemeğini yalnızca ben ve kardeşim yemiştik. Babam ve annem yememişti. Zira yiyecek bir şeyimiz yoktu. Independiente’de oynarken Buenos Aires’te yaşıyordum ve ailemi ayda 2 kez bakılırsabiliyordum. Yaşadıkları yer alan Mar de Plata’dan yalnızca 2 kez gelebilecek kadar yol paraları vardı. Arsenal bana teklif yaptığında 17 yaşındaydım ve gözü pek davrandım. Ailem için bu teklife evet dedim. Ben epeyce, fazlaca yoksul bir aileden geliyorum. Onların benim kazandığımı görmeleri bizim için fazlaca özel bir şey.”

“Fransa’nın favori gösterilmesi güzelimize gidiyor”

Dünya Kupası final maçı öncesi basın mensupları ile bir ortaya gelen Emiliano Martinez, “Olmak istediğimiz yerdeyiz, finaldeyiz. En büyük avantajımız, tarihin en yeterli oyuncusunun bizde olması. Kendi oyunumuzu oynayıp Fransa’ya zorluk çıkaracağız.Fransa’nın favori olduğunu duymak güzelimize gidiyor. Kendimizi kimseden aşağı görmüyoruz.” dedi.

Martinez, orta transfer devrinin beğenilen isimlerinden biri olacak

1,95 uzunluğundaki Martinez, Dünya Kupası’nda gösterdiği başarılı performansla bir arada şimdiden dünya devlerinin transfer listesine ismini yazdırdı. Aston Villa’da forma giyen başarılı eldivenin mukavelesi ise 2027 yılında sona erecek.