Batshuayi, Feyyaz Uçar’ı kötü aykırıya yatırdı!

senbilirsin

New member
AJANSSPOR-HABER

Beşiktaş’ın efsane golcülerinden Feyyaz Uçar, dönem başında yayın kuruluş beINSports’ta yaptığı yorumda Mitcy Batsuhayi’yi yere göğe sığdıramamıştı. Uçar, Belçikalı golcünün, bir dönem oynadığı biçimde siyah beyazlıların gönlünde taht kuran ve hiç bir vakit unutulmayan Les Ferdinand ile Beşiktaş’ta krallık yaşayan Mario Gomez ve bir daha unutulmaz performanslar ortaya koyan Vincent Aboubakar’dan daha güzel olduğunu söylemişti.

‘Gomez’den de Abubakar’dan da iyi’

Uçar, 28 Ağustos’ta Beşikta’ın Vavacars Fatih Karagümrük’ü 1-0 yendiği maçtan daha sonra yaptığı değerlendirmede “Bana bakılırsa Beşiktaş tarihinde en âlâ golcülerden biri olacak. Gomez’den de uygun, Aboubakar’dan da âlâ bana göre. Daha geriye gidersek bana kadar gelecek husus. bir arada oynadığım Les Ferdinand’ın topu daha âlâ kullananı” demişti.

Feyaz Uçar’ı boşa düşürdü

Fakat dönem ilerledikçe Batshuayi, Beşiktaş taraftarına adeta saç baş yoldurturken, Feyyaz Uçar’ı da üzücü biçimde boşa düşürdü. Çok duruma girdiği biçimde gole dönüştürme oranı epey düşük kalan 28 yaşındaki santrfor, son olarak Yukatel Kayserispor karşısında da fazlaca kıymetli konumları gole çeviremedi ve bu biçimdece Beşiktaş, kupaya çeyrek finalde veda etti.

Batshuayi, Ferdinand’ın gerisinde kaldı

Mitcy Batshuayi, siyah beyazlı formayla tüm kulvarlarda çıktığı toplam 31 maçta 11 gol atabildi. Bu gollerin tamamı ligde atılırken 4’ü penaltıdan kaydedildi. Beşiktaş’ta 1988-89 döneminde forma giyen ve taraftarların ‘Ferdi’ lakabını taktıkları İngiliz santrfor Les Ferdinand ise 32 maçat 17 gol atmıştı.

Gomez 28, Aboubakar 37 gol attı

2015-16 döneminde Beşiktaş ile şampiyonluk ve gol krallığı yaşayan Alman Mario Gomez ise 41 maçta 28 gol attı. Ve 2016-17 ve 2020-21 dönemlerinde Beşiktaş forması giyen ve ikisinde de şampiyonluk yaşayan Kamerunlu Vincent Aboubakar de toplam 65 maçta 37 gol attı.