Belediye Lideri Güder, yetim çocuklar ve aileleriyle buluştu

pandomim

New member
MALATYA (İHA) – Malatya Battalgazi Belediye Lideri Osman Güder, kadınınçiftliği Eğitim Derneği’ndeki yetim çocuklar ve aileleriyle bir ortaya geldi. Yetim çocukların ağır ilgisiyle karşılaşan Güder, yetim ve öksüz çocukların hiç bir vakit sahipsiz olmadığını söz etti.

Battalgazi Belediye Lideri Osman Güder, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafınca organize edilen program kapsamında kadınınçiftliği Eğitim Derneği’ndeki yetim çocuklar ve aileleriyle Orduzu Galip Demirel Çınar Park’ta bir ortaya geldi. Yetim çocuklar ve aileleriyle yakından ilgilenen Güder, çocuklarla sohbet etti ve ilçede biroldukça toplumsal sorumluluk projelerini hayata geçirdiklerini anlattı. Belediye Lideri Güder, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in “Kim bir yetimin başını Allah isteği için okşarsa, elinin değdiği her kıl için kendisine sevap verilir” ve “Yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimselerle ben cennette işte bu biçimde (iki parmağıyla göstererek) yan yanayız” Hadis-i Şeriflerini hatırlatarak, her daim yanında olduklarını söylemiş oldu.

Düzenlenen programdan ötürü Belediye Lideri Osman Güder‘e teşekkürlerini ileten kadınınçiftliği Eğitim Derneği Lider Yardımcısı Latif Bayram, “kadınınçiftliği Eğitim Derneği yetim kurulu olarak bugün Belediye Lideri Osman Güder ile bir ortaya geldik. Çalışmalarından ve vermiş olduğu dayanaktan ötürü değerli liderimize teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun. Dernek olarak bizim sloganımız ve gayemiz; ‘Yetim gülerse dünya güler.’ Bu çocuklar bizlere Allah’ın bir emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak için gayret veriyoruz. Onlara kıymetli olduklarını ve sevdiğimizi hissettirmeye çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

“Yetim gülerse dünya güler”

Yetim ve öksüz çocukların hiç bir vakit sahipsiz olmadığını belirten Güder, “Bugün benim ortasında epey manalı bir gün. ‘Yetim gülerse dünya güler’ sloganıyla bizlerde Malatya’da ve ilçemizde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu evlatlarımızın yaşamadıklarını onlara yaşatmak ismine kadınınçiftliği Eğitim Derneğimiz hoş çalışmalara imza atıyor. Battalgazi Belediyesi olarak bizlerde her vakit bu cins çalışmaları destekliyoruz. Babası olmayan bir evladımızın başını okşamak sanırım ona verilebilecek en hoş ikramdır. Sevgili Efendimizin de yetim ve öksüzlerle ilgili ömrümüze rehber edileceğimiz Hadis-i Şerifleri var. Bizlerde bugün ailelerimizi ve yavrularımızı konuk ettik. Hoş bir gün geçirmelerine ve farklı hisler yaşamalarına vesile olduk. Gönüllerine dokunduk. Battalgazi Belediyesi olarak bizler her daim yetimlerimizin ve öksüzlerimizin yanındayız. hiç bir vakit sahipsiz değilsiniz. Sizlere bir telefon kadar yakınız. Çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum, ailelerin ellerinden öpüyorum” diye konuştu. – MALATYA

İhlas Haber Ajansı – Mahallî