Beşiktaş, Nampalys Mendy İle Görüşüyor | Transfer Haberleri

senbilirsin

New member
DIŞ HABER – AJANSSPOR

FIFA Dünya Kupası niçiniyle Spor Toto Harika Lig’e verilen ortayı 16 Aralık Salı gününe kadar Antalya Gloria Sports Arena’da kamp yaparak kıymetlendirecek olan Beşiktaş’ta transfer çalışmaları da devam ediyor.

Şenol Güneş’ten transfer açıklaması

Transfer durumu ile ilgili dün bir açıklama yapan Teknik Yönetici Şenol Güneş, “Şu an için hiç bir oyuncu satmıyoruz hiç bir oyuncu da almıyoruz. Ocak ayında bunlar mümkün. Benim gidecek kalacak diye bir yorumum yok. Futbolcular, kendilerini kalacağını, istediğini göstermeli.

“hiç bir oyuncuya davetim yok”

Bütün oyuncularla en güzelini yapacağımızı düşünüyoruz. Devreye kadar aslına bakarsan bu oyuncular var. Caner ile bir telefon görüşmesi yapmadım. Ne Valerien Ismael ne de Caner Erkin ile görüşmemiz olmadı. Olmayan bir şeyi cevaplamamı istiyorsunuz. hiç bir oyuncuya davetim yok. Eldeki oyuncularla devam edeceğim. Transfer ayında hangi oyuncunun kalacağına gideceğine dair ben karar vermeyeceğim. İdareye bildireceğim” dedi.

Beşiktaş’ta gaye Nampalys Mendy

SportWitness sitesinde yer alan habere bakılırsa; Beşiktaş, İngiltere Premier Ligi kadrolarından Leicester City’de forma giyen Nampalys Mendy ile ilgileniyor.

Mendy için ocak ayında teklif

Haberde, orta alana taze kan arayan siyah-beyazlı grubun dönem sonunda mukavelesi bitecek olan 30 yaşındaki orta saha oyuncusu için ocak ayında bir teklif yapacağı açıklandı.

Mendy’nin bu sezonki performansı

Bu dönem 16 maçta alana çıkan Mendy, 943 dakika alanda kaldı. Senegalli orta saha oyuncusu 2016 yılında Fransız temsilcisi Nice’ten Leicester City’ye 15.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer olmuştu.

Futbola Monaco altyapısında başlayan Mendy, 2010 yılında A kadroya kadar yükseldi. Başarılı oyuncu 2013 yılında imza Nice’e imza atmıştı. Senegal Ulusal Kadro formasını da giyen 30 yaşındaki oyuncu çıktığı 23 maçta 5 sarı kart gördü.

Beşiktaş’ta Oğuzhan Akgün sakatlandı

Öte yandan, siyah-beyazlı ekipte dün idmanda Oğuzhan Akgün sakatlandı. Kulüpten yapılan açıklamada, “Futbol A Ekibimizin Antalya kampında bugün gerçekleştirdiği idman sırasında sol omzunun üzerine düşerek egzersize devam edemeyen futbolcumuz Oğuzhan Akgün’ün yapılan MR görüntülemesinde köprücük kemiği-kürek kemiği (akromiyoklavikular eklem) eklem kapsülünde gerilme ve yırtık saptanmış olup futbolcumuzun tedavisine sıhhat grubumuzca başlanmıştır” tabirlerine yer verildi.

Beşiktaş, Charleroi ile karşılaşacak

Kara Kartal, yarın hazırlık maçında Belçika’nın Charleroi kadrosu ile karşılaşacak. Saat 19.00’da başlayacak maç S Sport ve S Sport ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.