Beşiktaşlı Romain Saiss’ten Sakatlık Açıklaması

senbilirsin

New member
AJANSSPOR HABER

2022 Dünya Kupası çeyrek finalinde Fas, Portekiz ile karşı karşıya geldi. Dev şampiyonanın sürpriz ekibi, Portekiz karşısında 1-0 kazanarak ismini yarı finale yazdırdı. Fas’ın kadro kaptanı Romain Saiss, uğraşın 57. dakikasında sakatlanarak, yerini Dari’ye bıraktı.

Sedyeyle çıktı, gözyaşlarına hakim olamadı

Romain Saiss, 57. dakikada kendini yere bıraktı. Sıhhat gruplarının çabucak saha ortasında müdahale ettiği kaptan, çabayı daha fazla sürdüremedi. Sedyeye alınan Saiss, oyundan çıkarken gözyaşlarını tutamadı.

en çok Beşiktaşlılar merak etti

Beşiktaş’ın dönem başında transfer ettiği Romain Saiss sakatlanarak oyundan çıkarken Siyah-Beyazlı taraftarlar Faslı savunmacının durumunu merak etti. Sedye ile kenara gelen Saiss’in sol bacağındaki bandaj dikkat çekerken, 32 yaşındaki futbolcunun fazlaca fazla acı çektiği aşikâr oldu.

“55 dakika tek bacakla oynadım”

Romain Saiss, sakatlığı hakkında bir açıklama yaptı. Deneyimli futbolcu, “Sakatlığıma bakacağız. 55 dakika neredeyse tek bacakla oynadım. Yarı final maçına da çıkmak için ne gerekiyorsa yapacağım. Ekibime yardım etmek istiyorum.” sözlerini kullandı.

Sezon başında Beşiktaş’a transfer oldu

İngiltere Premier Lig takımı Wolverhampton’da kontratının sonuna gelmesinin akabinde dönem başında Beşiktaş’a imza atan Romain Saiss, Siyah-Beyazlı forma ile 11 müsabakaya çıktı. 11 maçta 1 kez grup arkadaşlarına gol pası veren tecrübeli stoper, 3 uğraşta sarı kart gördü.

Fransa’da doğdu, İngiltere’ye gitti

26 Mart 1990 doğumlu Romain Saiss, doğduğu ülke olan Fransa’nın Valence ekibinde futbola başladı. Clermont, Le Havre, Angers üzere Fransız kulüplerde forma giyen Saiss, 2016’da İngiliz grup Wolverhampton’a transfer oldu.

Kariyeri boyunca 372 maça çıkan 32 yaşında futbolcu, 21 gol, 12 asist kaydetti. Saiss, 98 maçta sarı kart görürken, 1 maçta ikinci sarıdan, 1 maçta ise direkt kırmızı kart ile oyun haricinde kaldı.

Kariyerinde ulusal formayı 71 defa sırtına geçiren Faslı oyuncu, ulusal ekip mesleğinde 2 kere rakip fileleri havalandırmayı başardı. Saiss, 1 sefer ekip arkadaşlarına son pası verdi. Deneyimli savunmacı, 6 maçta ise sarı kart gördü.