Beşiktaş’ta Eski Futbolcu Jozsef Kuzman’ın Torunu Martin Transfer Oldu

senbilirsin

New member
AJANSSPOR HABER

Beşiktaş’ın 1966-1967 ile 1968-1969 dönemleri içinde formasını giyen ve siyah-beyazlı kadronun birinci yabancı futbolcularından birisi olan Jozsef Kuzman’ın torunu Martin dedesinin müsaadeden gidiyor.

Macaristanlı efsane futbolcu Kuzman’ın torunu Martin de dedesi üzere futbolcu.

İspanyol kadrosu Sevilla’da forma giyen Martin, Beşiktaş’a transfer oluyor.

Beşiktaş Kongre Üyesi duyurdu

Beşiktaş Kongre Üyesi Andrew Simes, Martin’in siyah-beyazlılara transfer olacağını toplumsal medya hesabı Twitter’da paylaştı ve şu sözleri kullandı:

“Beşiktaş’ın eski yabancılarının izini sürüp ropörtaj yaparken, birinci yabancımız merhum Jozsef Kuzman’ın torunu Martin ile sohbet edip Sevilla’da futbol oynadığını öğrendim. Kendisini Beşiktaş’a gelmesi için ikna ettim ve bugün altyapıda denemeye alındı. Fiyat tutmaz, hayırlısı”

Beşiktaş’ın eski yabancılarının izini sürüp ropörtaj yaparken, ilk yabancımız rahmetli Jozsef Kuzman’ın torunu Martin ile sohbet edip Sevilla’da futbol oynadığını öğrendim. Kendisini Beşiktaş’a gelmesi için ikna ettim ve bugün altyapıda denemeye alındı. Tutar tutmaz, hayırlısı. pic.twitter.com/a2e8R5fN4r

— Andrew Simes (@Anataeus) February 16, 2022

Jozsef Kuzman kimdir?

3 Aralık 1938 doğumlu olan Jozsef Kuzman futbola MTK Budapest’e altyapısında başladı. Budapest’te 3 yıl profesyonel olarak forma giyen Kuzman, Macar ihtilali ile bir arada Avusturya’nın Wiener Sport Club kadrosuna transfer oldu. Bir yıl daha sonra 1958’de La Liga’ya yeni çıkmış olan İspanya’nın Real Betis kadrosuna transfer oldu. 6 yıl Real Betis’te en düzgün dereceyi son döneminde 3. olarak gördü. 2 yıl ise Espanyol grubunda oynadı. beraberinde İspanya vatandaşı oldu. 8 yıllık La Liga macerasında 109 maçta 15 gol attı.

Beşiktaş ve Boluspor’da oynadı

1966-1967 döneminde vatandaşı Tibor Szalay ile bir arada Beşiktaş’a transfer oldu. Szalay yalnızca 3 maç oynayıp, dönemin sonlarına gerçek gruptan ayrılırken Kuzman Beşiktaş’ta kaldı ve attığı gollerle grubunu şampiyonluğa taşıyan oyunculardan biri oldu ve oynadığı 21 müsabakada 8 gol defa rakip fileleri havalandırdı. Kritik maçlarda goller atan Kuzman bu istikametiyle bedel kazandı. Bir müsabakada sportmenlik dışı hareketi sebebiyle 3 ay futboldan men cezası aldı ve Philadelphia Spartans’a transfer oldu. Spartans’da yalnızca 2 maç oynayan Kuzman akabinde Cleveland Stokers’a gitti.

1968-1969 döneminde Beşiktaş’a geri dönen Kuzman bu sefer birinci gelişindeki başarıyı gösteremedi ve Boluspor’a gitti. 1970 yılında futbola veda eden Kuzman 1971’de Yunan kadrosu Panachaiki G.C.’yi çalıştırdı.

Jozsef Kuzman 2001 yılında 63 yaşında hayata veda etti.