Beşiktaş’ta Şenol Güneş, Çebi İdaresine Çıkarak Muleka Transferine Veto Verdi

senbilirsin

New member
Valerien Ismael’in akabinde vazifeye gelerek Beşiktaş’ta ikinci devrine başlayan Şenol Güneş, Dünya Kupası içinde çalışmalarına devam ediyor. Ekiple birlikte hazırlık kampına giren tecrübeli teknik adam, Fransızların transfer gündeminde olan futbolcusu için idare ile görüşme yaptı.

Muleka Marsilya’nın listesine girdi, Güneş harekete geçti

Fotomaç’ın haberine nazaran Fransa Ligue 1 takımlarından Marsilya’nın ilgilendiği Jackson Muleka için Şenol Güneş, Ahmet Işık Çebi idaresi ile bir ortaya geldi. Güneş, yıldız futbolcunun ekipten ayrılmaması gerektiğini belirtti.

“Ondan büyük beklentim var”

Şenol Güneş, idare ile yaptığı toplantıda “Ondan büyük beklentim var, gitmesini istemiyorum” dedi. Deneyimli teknik yönetici, Çebi idaresine hem kanat forvet tıpkı vakitte santrforda kullanmayı hedeflediği Muleka hakkında bir rapor sundu.

Muleka’nın kariyeri

4 Ekim 1999 doğumlu Jackson Muleka, dünyaya geldiği Kongo’da Ecofoot Katumbi kadrosunda futbola başladı. TP Mazembe’de forma giyen futbolcu, Standard Liege’e transfer oldu. 23 yaşındaki forvet, Şubat 2022’de Kasımpaşa’ya imza atarak Türkiye’ye adım attı. Paşa’daki kiralık mukavelesinin akabinde Belçika grubuna geri dönen Muleka, Temmuz ayında Beşiktaş’a geldi.

Muleka’nın bu sezonki performansı

Sezon başında 3.35 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Beşiktaş’a transfer olan Jackson Muleka, bu dönem Siyah-Beyazlı forma ile 12 müsabakaya çıktı. 5 defa rakip fileleri havalandıran 23 yaşındaki golcü, 1 maçta ise grup arkadaşlarına son pası veren isim oldu.

Kariyeri boyunca 111 resmi karşılaşmada nazaranv alan Kongolu futbolcu, 46 defa gol sevinci yaşadı. 23 yaşındaki forvet, 14 kere ise asist kaydetti. Jackson Muleka, 14 maçta sarı kart görürken, mesleği boyunca hiç kırmızı kart görmedi.

Beşiktaş’ın Harika Lig’deki durumu

Spor Toto Muhteşem Lig’de yeni döneme Fransız teknik adam Valerien Ismael ile başlayan Beşiktaş, birinci 5 haftada 4 galibiyet, 1 birliktelik aldı. Siyah-Beyazlılar birinci hezimetini 6. haftada Medipol Başakşehir karşısında yaşadı. Bu yenilginin akabinde düşüşe geçen Kara Kartal, devam eden 5 haftada sırf 1 defa kazanabildi.

Ismael gitti, Güneş geldi

Son olarak 11. haftada alınan Hatayspor yenilgisi Valerien Ismael’in Siyah-Beyazlılar’daki son maçı oldu. Fransız hoca ile yollar ayrılırken, yerine Şenol Güneş getirildi. Beşiktaş’ta ikinci devrine başlayan deneyimli teknik yönetici, Ümraniyespor maçını 5-2 kazandı, akabinde çıktığı Galatasaray derbisinde ise 2-1 kaybetti.