Brezilya Futbol Federasyonu’ndan Carlo Ancelotti’ye Teklif

senbilirsin

New member
DIŞ HABER – AJANSSPOR

Katar’ın konut sahipliği yaptığı 2022 FIFA Dünya Kupası çeyrek final çabasında Brezilya, olağan mühleti 0-0, uzatma kısmı 1-1 tamamlanan maçta penaltı atışları kararı Hırvatistan’a 4-2 mağlup oldu ve turnuvaya veda etti.

Brezilya’da Tite istifa etti

Karşılaşmanın akabinde Brezilya Teknik Yöneticisi Tite, nazaranvinden istifa ettiğini deklare etti.

“Brezilya’daki nazaranvime veda ediyorum”

Tite istifasını açıklarken, “Brezilya’daki nazaranvime veda ediyorum fakat bunu dram haline getirmeye gerek yok. 1.5 yıl evvel aslına bakarsanız açıklamıştım. Benim yerime geçebilecek öbür olağanüstü teknik yöneticiler var” tabirlerini kullandı.

Tite’nin Brezilya kariyeri

Tecrübeli teknik adam 6 yıldır Brezilya A Ulusal Kadrosu’nda vazife yapıyordu. Tite idaresinde 81 maça çikan Brezilya, 61 galibiyet, 13 birliktelik ve 7 yenilgi elde etti.

Brezilya’nın teknik yönetici adayları

Öte yandan, UOL Esporte sitesinde yer alan habere göre; Brezilya Futbol Federasyonu, Tite’nin yerine gelecek adayları belirledi.

Brezilya’da Guardiola olmadı

Daha evvel İngiltere Premier Ligi takımlarından Pep Guardiola’yı vazifeye getirmeyi düşünen Brezilya Futbol Federasyonu, İspanyol hocanın kulübüyle olan kontratını uzatması daha sonrası görüşmeyi askıya almıştı.

Brezilya’dan Ancelotti’ye teklif

Bunun üzerine teknik yönetici arayışlarını sürdüren Sambacılar, ekim ayında Real Madrid’i çalıştıran Carlo Ancelotti’ye teklif götürdü lakin İtalyan teknik adam ‘şu anda misyonda olduğunu lakin boşta olduğu vakit görüşme yapabileceğini’ söylemiş oldu.

63 yaşındaki Carlo Ancelotti’nin Real Madrid ile olan kontratı ise 30 Haziran 2024 yılına kadar devam ediyor.

Jorge Jesus da adaylar içinde

Bilindiği üzere, Brezilya Futbol Federasyonu’nun adayları içinde Fenerbahçe’yi çalıştıran Jorge Jesus’un da olduğu, hatta Portekizli teknik adamın sarı-lacivertli kadrosu 1 yıl çalıştırdıktan daha sonra Brezilya’nın başına geçeceği tez edilmişti.

Brezilyalı gazeteci Gribel, Jesus’u önerdi

Ayrıca, Brezilyalı gazeteci Alvaro Gribel de toplumsal medya hesabı Twitter’dan Jorge Jesus’u Brezilya Ulusal Grubu’na önermişti. Bu duruma Fenerbahçe taraftarı da reaksiyon gösterdi ve gazeteciyi tehdit etti.

Gribel: “Ölümle tehdit edildim”

Tehditler alan Gribel, bir tweet daha attı ve şu sözleri kullandı: “Jorge Jesus’u Brezilya A Ulusal Kadrosu’na gitme ihtimalini ben yazdım. Lakin Fenerbahçe taraftarları tarafınca vefatla tehdit edildim. Sakin olun millet, olma ihtimali sıfır, Jesus Brezilya’dan gelen bu talihi bulamayacak” sözlerini kullandı.