Cem Cambaz: “Oyuncular federasyona başvurmak zorunda kaldı”

senbilirsin

New member
AJANSSPOR-HABER

TFF 3. Lig gruplarından Belediye Derincespor’u çalıştıran ve nazaranvinden istifa eden Teknik Yönetici Cem Cambaz, Kocaelispor ile yapılan yahut yapılması konuşulan pilot kadro uygulamasının hem kulübü birebir vakitte kadrosu yıprattığını deklare etti. Radyospor’da yayınlanan Üçleme programında Nazım Türknas’a konuşan Cambaz, ekibin genel durumu ve ligin favorisi hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

“Oyuncular federasyona başvurmak zorunda kaldı”

Cambaz, “Belediye Derincespor’da biz dönem başından beri daima play-off potasında buluyorduk, şu anda da birebir biçimde. Kümeye da bakarsanız adeta Şampiyonlar Ligi üzere. Daima topluluk kadroları vardı lakin ona karşın hiç kimseden korkmadan, çekinmeden rakipleri baskı altına alarak oynadık. Ben o yüzden oyuncularıma ‘aslan yürekliler’ diyordum. Biz bu türlü gelecek vadeden, kendi yağında kavrulan bir kulüptük yani. 2.5-3 aydır ödemeler de yapılmayınca, oyuncular da güç durumda kaldılar ve federasyona başvurmak zorunda kaldılar maalesef. Ben de benzeri durumda kalınca, istifa ettim. Tahminen bütçelerimiz küçüktü lakin kocaman yüreklere sahip oyunculardı.

“Kocaelispor pilot grup uygulaması ekibi ve kulübü yıprattı”

Sezon başınden beri bizim en büyük ıstırabımız belirsizlik. Kocaelispor ile yapılan yahut yapılması konuşulan pilot kadro uygulaması durumu önemli manada hem grubu hem kulübü yıprattı. Bu durumla alakalı somut bir gelişme olmadı fakat daima konuşuluyor. Pilot grup mıyız değil miyiz net bir şey bilinmiyor. Derince, Kocaeli’de iktisada can veren büyük ilçelerinden. İktisadı, endüstrisi, limanı ve hayatıyla hoş bir ilçe. Bugüne kadar pek sorun olmamıştı lakin belediye lideri ile kulüp liderimiz içinde sanırım bu pilot grup uygulaması durumundan dolayı bir uyuşmazlık olmuş. Olağan bunlar ekibe bir biçimde yansıyor. Lakin bunlar da bizi aşan hususlar.

“Bu işin noktası primler, o da olmayınca çocuklar güç durumda kaldı”

Alt liglerde maç başı fiyat ödeyen kulüp sayısı bir elin beş parmağını geçmez. Peşinatlar da yılın 3 devri verilir genelde. Başta, ortada ve sonda. Yani bu işin temel noktası primler olmuş oluyor. O da bir müddetdir olmayınca, çocuklar güç durumda kaldılar. Biz de ekonomik meselelerden dolayı çocukları mental manada motive etmekte zorlandık, yoksa hayli daha güzelini yapabilecek durumdaydık.

“Mersin İdmanyurdu’nu favori görüyorum”

2. ve 3. kümeye baktığınız vakit 3-4 grup öne çıkarken, bizim olduğumuz 1. kümemizde 8-10 ekip var ön planda. Haliyle herkes baş başa oynuyor. Grupların takımları da hayli kaliteli. Yani her an her şey olabilir. Play-off için bile 10 grup yarışılabilir durumda. Ben bir daha de Mersin Antrenman Yurdu’nu favori görüyorum bu kümede. Alışılmış ne olacağı belirli olmaz” dedi.

Belediye Derincespor 4. sırada

Öte yandan Belediye Derincespor, 3. Lig 1. kümede topladığı 29 puanla 4. sırada yer alıyor.