DeSantis, 2024 yaklaşırken büyük bir sağcı fatura yığını imzaladı

senbilirsin

New member
Eyaleti gezerken, Bay DeSantis’in vali olarak rolü ile potansiyel başkan adayı arasındaki çizgi bazen bulanık görünüyor.

Salı günü, sağın ulusal siyasette istismar etmeye çalıştığı bir sorun olan insan kaçakçılığını durdurmak için Fort Lauderdale yakınlarında birkaç yasa tasarısını imzaladıktan sonra Bay DeSantis, Florida’nın önde gelen iki Cumhuriyetçi milletvekili, Senato Başkanı Kathleen Passidomo ve Başkan Paul Renner’dan destek aldı. evin.

İmzalama tamamlandıktan sonra, Bayan Passidomo ve Bay Renner, Bay DeSantis’i başkan desteği olarak ilan etmek için – valinin yakın zamanda kullandığı “İnsan Ticaretini Durdur” işareti yerine Florida Eyaleti mührü ile kabartmalı bir kürsüye yaklaştı. henüz resmi olarak arzu etmediği bir ofis.

Bayan Passidomo’nun sözcüsü Katie Betta, vali ve milletvekillerinin 5 Mayıs’taki yasama oturumunun sona ermesinden bu yana bir araya gelmemesi nedeniyle onayın bir kolaylık meselesi olduğunu söyledi. Bayan Betta bir e-postada, Bayan Passidomo ve Bay Racer’a atıfta bulunarak, “Geçen Kasım’da yemin ettikleri günden beri her ikisine de basın tarafından sorulan bir soruyu yanıtlamak için iyi bir fırsattı.”

Çarşamba günü, Bay DeSantis’i destekleyen en büyük süper PAC, yaklaşık 100 eyalet milletvekilinin desteğini açıkladı. Perde arkasında, valinin müttefikleri ve siyasi aktivistler, bu taahhütleri güvence altına almak için eski Başkan Donald J. Trump’ın ekibiyle rekabet ediyor. Federal düzeyde, Florida kongre delegasyonu üyeleri, Trump’ı güçlü bir şekilde desteklemek için konuştular.

Bay DeSantis artık bu ay hafta içi her gün resmi bir etkinlik düzenledi. Hafta sonlarını, erken seçimlerin yapıldığı çok önemli Iowa eyaletine geçen Cumartesi de dahil olmak üzere siyasi gezilerde geçiriyor.

Bay DeSantis, Kasım ayında kaybetmesine rağmen yeniden seçilmesinden bu yana, devlet etkinliklerinde ulusal siyasi emelleri hakkında sorularla düzenli olarak karşılaşıyor. Aylarca, küçük güç mücadeleleriyle ilgilenmediği ve yıllık yasama oturumu ufuktayken gelecekteki kampanyalar hakkında konuşmak için henüz çok erken olduğu şeklindeki şakalarla onları savuşturdu.