Düşük gelirli öğrenciler için büyük teknoloji stajları bulmak zor olabilir

senbilirsin

New member
Stajyer seçim süreci, Silikon Vadisi’nde uzun süredir devam eden işe alma ve işe alma adaletsizliklerinin altını çiziyor. Öğrenciler, bu yıl önde gelen teknoloji şirketlerindeki işten çıkarmalar ve kesintilerin yalnızca sınırlı staj fırsatlarına sahip olduğunu ve sosyoekonomik eşitsizlikleri şiddetlendirdiğini söylüyor. Haber’tan gelen bir telefona yanıt olarak, üniversite öğrencileri, yeni mezunlar ve yazılım geliştiricilerden oluşan yaklaşık 300 kişi, teknoloji stajları ve işlerine başvurma deneyimlerini paylaştı ve bazıları süreci “acımasız”, “haksız” olarak nitelendirdi. veya “cesaret kırıcı” olarak belirlenmiştir. ”

Rekabet edebilmek için düzinelerce öğrencinin 100’den fazla staj başvurusu yapmak için saatler harcadığını, staj kodlama testleri için pratik yaptığını veya işverenleri etkilemek için kişisel kodlama projeleri üzerinde çalıştığını söylediler. Ankete katılanların yarısından fazlası, iş başvurusunda bulundukları şirketlerden hiçbir geri bildirim almadıklarını söyledi.

Daha az bilinen devlet üniversitelerindeki bazı öğrenciler, Stanford, Massachusetts Institute of Technology, Georgia Institute of Technology ve University of California, Berkeley gibi en iyi bilgisayar bilimi pozisyonlarındaki diğer öğrencilere kıyasla kendilerini dezavantajlı hissettiklerini söylediler. Bazı öğrenciler, yarı zamanlı işlerden ayrıldıklarını veya derslerini ihmal ederek kendilerini teknoloji stajlarına başvurmaya adadıklarını, ancak teklif almadıklarını söyledi.

Daha üst düzey bilgisayar programlarındaki bazı üniversite öğrencileri daha başarılı sonuçlar bildirmiştir. Minnesota Üniversitesi öğrencisi Kien Pham, yazın büyük bölümünü geçirdiğini ve yoğun bir şekilde 300’den fazla staj başvurusunda bulunduğunu söyledi.

Buna, Amazon’la bir röportaj için hazırlanmanın da dahil olduğunu, iki haftanın en iyi bölümünü kendi hayatından şirketin dahili olarak liderlik ilkeleri olarak bilinen yol gösterici değerleriyle uyumlu bölümleri yazarak geçirdiğini söyledi. Daha sonra o yaz Amazon’dan bir yazılım geliştirme stajı teklifini kabul etti.

Bazı öğrenciler başvuru sürecinde sosyo-ekonomik farklılıkları fark ettiler.

Microsoft ve Google gibi teknoloji şirketleri, çalışanların aday önerebileceği dahili öneri sistemlerine sahiptir. Bu öneriler, belirli öğrencilerin on binlerce başvuru arasından ayırt edilmesine yardımcı olabilir. Ancak daha az bilinen okullardaki öğrenciler genellikle personel tavsiyelerine yol açabilecek türden endüstri, aile veya seçkin üniversite bağlantılarından yoksundur.

Bayan Farmer, başka bir kaygının da, stajyer seçim sürecinin iş sahibi olan üniversite öğrencilerini gözden kaçırması veya hafife alması olduğunu söyledi.