Eljif Elmas: “Arda Güler ile Napoli’de birlikte oynamak isterim”

senbilirsin

New member
2019 yılında Fenerbahçe’den 16.2 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında İtalya Serie A Ligi takımlarından Napoli’ye transfer olan Eljif Elmas, Antalya’daki kampta gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kuzey Makedonyalı oyuncu, sarı-lacivertli grubun yıldız oyuncusu Arda Güler hakkında da konuştu.

“bu vakitte âlâ bir Napoli performansı sergiledik”

Sezona epeyce uygun başladıklarını belirten Elmas, “bu vakitte uygun bir Napoli performansı sergiledik. Yeterli bir Şampiyonlar Ligi devri geçirdik. Tıpkı biçimde Serie A’da süper bir performans gösterdik. 13 maç kazandık ve 2 birliktelik aldık. Şu an fevkalade geçiyor fakat devam etmemiz lazım. Şampiyonlar Ligi’nde daha da ileriye gitmek istiyoruz. Büyük amaçlarımız var” dedi.

“Otel dayanılmaz ve alanlar fazlaca iyi”

Antalya’da kamp çalışmalarının güzel gittiğini, oteli ve alanları epey beğendiklerini söyleyen 23 yaşındaki futbolcu, “Önceden de Antalya’ya fazlaca geliyordum. Ailemle, Makedon kulübümle ve Fenerbahçe ile geldim. Ekip arkadaşlarım birinci defa geliyorlar. Otel harikulade ve alanlar fazlaca düzgün. Bütün oyuncular şaşkın durumda. Benim için olağan fakat grup arkadaşlarım Türkiye’yi bilmiyor. Antalya harikulade. Kamp çalışmalarımız sürüyor. İnşallah bu biçimde devam eder” formunda konuştu.

“Fiziksel duruma baktıkları için Türk oyuncuları seçiyorlar”

İtalya’da forma giyen Türk ve Üstün Lig patentli oyuncuların transferleri hakkında da konuşan Elmas, “Süper Lig’de fizik gücü yüksek oyuncular var. Serie A’da da oynamak için fizik gücünün yeterli olması lazım. Bu niçinle Türk oyuncuları tercih ediyorlar. Bu yüzden de daha epeyce defans oyuncuları transfer oluyor. Ben ve Hakan ağabey üzere teknik oyuncular da var. Fizikî duruma baktıkları için Türk oyuncuları seçiyorlar lakin teknik açıdan da güzel oyuncuları tercih ediyorlar” tabirlerini kullandı.

“Arda’nın tarzını Mesut Özil’e benzetiyorum”

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler ile kelamlarına devam eden Elmas, “Arda’yı esasen izliyorum. Fenerbahçe’den arkadaşlarım var, hocalarımla konuşuyorum ve Arda’nın harikulade bir karakter olduğunu söylüyorlar. Tarzını Mesut Özil’e benzetiyorum.

“Arda ile Napoli’de de bir arada oynamak isterim”

Fiziksel olarak biraz daha güçlenmesi ona biraz daha yararlı olur. daha sonra da onu inşallah Real Madrid ve Barcelona üzere kulüplerde görürüz. Napoli’de de birlikte oynamak isterim, niye olmasın” dedi.

“Ligde ve Şampiyonlar Ligi’nde en düzgününü yapmak istiyoruz”

Ligde ve Şampiyonlar Ligi’nde en güzelini hedeflediklerini açıklayan Eljif Elmas, “4 yıldır bu kulüpteyim. Bir kupa sevinci yaşadım. Benim için epey değerliydi. Bu dönem âlâ gidiyoruz. Ligde ve Şampiyonlar Ligi’nde en düzgününü yapmak istiyoruz. daha sonrasında taraftarlarımıza şampiyonluğu ikram edebiliriz diye düşünüyorum. Ayrıyeten ulusal ekipte da biroldukca maksadım var. Avrupa Şampiyonası’nda oynadım. Ülkemle inşallah Dünya Kupası da oynarım. Kişisel olarak amaçlarımı de daha sonra konuşuruz” açıklamasında bulundu.

“İnşallah bu dönem Fenerbahçe şampiyon olur”

Fenerbahçe taraftarını epey sevdiğini söz eden Elmas, “Beni sevdikleri ve takip ettikleri için sağ olsunlar. Ben de onları epey seviyorum. Evvel ekibe ve oyunculara takviye olsunlar. Hocalarına güvensinler. İnşallah bu dönem Fenerbahçe şampiyon olur. Hem Fenerbahçe, tıpkı vakitte Napoli’nin şampiyonluğu harikulade olur” halinde konuştu.

“Kariyerimi de Türkiye’de bitirmek istiyorum”

Öte yandan Türkiye’de yaşamak istediğini söyleyen Elmas, “Türkiye’de yaşamayı düşünüyorum. Mesleğimi de Türkiye’de bitirmek istiyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.

Eljif Elmas’ın bu sezonki performansı

İtalyan kulübüyle olan kontratı 2025 yılına kadar devam eden başarılı oyuncu, bu dönem çıktığı 26 maçta 3 gol ve 1 asist kaydetti.