Eski Kaptan Joao Pereira Trabzonspor Hayalini Anlattı

senbilirsin

New member
Trabzonspor’un eski oyuncularından, bir periyot kaptanlık pazubandını da kolunda taşımış isimlerden Joao Pereira, HaberTS’ye açıklamalarda bulundu.

“Artık Trabzonspor futbolcusu değilim lakin…”

4 yıl boyunca Trabzonspor forması giyen Joao Pereira, verdiği röportajda Bordo-Mavililer’in maçlarını takip ettiğini söylemiş oldu. Pereira, “Trabzonspor maçlarını takip ediyorum. Ebediyen izlerim. Tahminen artık Trabzonspor futbolcusu değilim lakin hala taraftarıyım. Dilerim ki Trabzonspor şampiyon olur zira hem kent tıpkı vakitte taraftarlar bu sevinci ziyadesiyle hakkediyor.” dedi.

“Eski komşularım gibi”

Trabzon’daki irtibatını hala koparmadığını belirten Pereira, “Kulüp açısından da hayli uygun bir durum. Zira kupa kazanmak gelecek açısından hem güç tıpkı vakitte itimat kazandırır. Hala ekipten bağlantı halinde olduğum bireyler var zira Trabzonspor’da mükemmel 4 yıl geçirdim. Ama beraberinde futbol etrafından olmayıp da Trabzon’dan irtibat halinde olduğum şahıslar de var. Benim için özel insanlardır, eski komşularım üzere.” halinde konuştu.

“Uğucan, Trabzon’un öz çocuğu”

Uğurcan Çakır hakkında fikirlerini lisana getiren Pereira, “Trabzon’un öz çocuğu olan birinin dönem sonunda kupayı kaldırması bence şahane bir şey. Uğurcan bugün bulunduğu yere gelebilmek için hayli çalıştı, Ve bence hem Trabzonspor’un birebir vakitte Ulusal Takım’ın bugününü ve yarınını temsil ediyor.” tabirlerini kullandı.

“Orada bulunmayı epeyce isterdim”

Şampiyonluk kupası geldiği takdirde Trabzon’da olmayı epeyce istediğini ama buna mahzur olan biroldukça şeyin varlığını işaret eden eski futbolcu, “Orada bulunmayı epeyce isterdim fakat kolay değil, evvela pandemi hala seyahat etmek için zorluklar yaratıyor, daha sonra Sporting Lizbon’da ki vazifem, her şey işimin nasıl gittiğine bağlı. Öte yandan ailem genişledi artık minik bebeğimiz Daniel de var. Küçük bir bebekle seyahat etmek de çok güçlü oluyor…” dedi.

“Bir gün geçmesin ki Trabzon’dan telefon almayalım…”

Ailesinin her fırsatta Trabzon hasretini belirli eden paylaşımlarda bulunmasını açıklayan Pereira, “Ben ve ailemin Trabzon’da geçirdiği süreyi fazlaca sevdik. Ebediyen kendimizi kentin bir parçasıymış üzere hissettik. 4 yıl sürdü ve birinci oğlum Gabriel orada büyüdü ve insanlardan gelen sevgiyi daima hissettik. Bugün bile bu sevgiyi hissediyoruz. Bir gün geçmesin ki Trabzon kentinden birinden sevgisini gösteren bir ileti bir fotoğraf yahut telefon araması almayalım.” diyerek, Trabzon’dan gelen sevgi şovlarını lisana getirdi.

“bir daha Trabzon’a gelip, çocuklarıma maç izletmek istiyorum”

Çocuklarını Trabzon’a getirmeyi isteyen Pereira, “Geçen sene birkaç günlüğüne arkadaşlarımızı ziyaret etmek için Trabzon’a geldik, Gabriel hayatının birinci senelerında büyüdüğü yerleri görür görmez çabucak hatırladı. Katiyen ilerde bir daha Trabzon’a gelip çocuklarımı Trabzonspor Akyazı Stadı’na gdolayıp, maç izletmek istiyorum.” formunda konuştu.

“Hocası olamazsam çocuklarımın formasını giymesini isterim”

“Trabzonspor’un hocası olmaya gelince, bence bu kadar değerli bir vazifesi üstlenmek için hala hayli uzun bir yolum var, oldukçaça bilgi ve deneyim kazanmam gerekiyor. Ve şayet ben Trabzonspor’un hocası olamazsam bile çocuklarımın bir gün formasını giydiklerini görmeyi hayli isterim.” sözlerini kullandı.

Joao Pereira kimdir?

25 Şubat 1984 doğumlu Joao Pereira, futbola Benfica Altyapısı’nda başladı. Grubun alt yaş kategorilerinde forma giyen Pereira, Gil Vicente grubuna evvel kiralandı, akabinde bedelsiz olarak gönderildi. SC Braga, Sporting CP, Valencia, Hannover üzere kadrolarda oynayan deneyimli sağ bek, geri döndüğü Sporting’den, 2017’nin Ocak ayında bedelsiz olarak Trabzonspor’a transfer oldu.

Trabzonspor performansı

4 yıl boyunca formasını terlettiği Trabzonspor’dan Sporting’e geri dönen Pereira yarım dönem daha sonra futbolu bıraktığını deklare etti. Bordo-Mavililer ile 122 müsabakada bakılırsav alan eski kaptan, 3 sefer rakip fileleri havalandırırken, 19 sefer da grup arkadaşlarına gol pası vermeyi başardı. Mesleği boyunca 563 maça çıkan deneyimli oyuncu, 17 gol, 43 asist kaydetti.