Fenerbahçeli eski oyuncu Lazar Markovic’den açıklamalar

senbilirsin

New member
Süper Lig takımı Gaziantep FK 2015-2016 döneminde Fenerbahçe forması giyen ve son olarak Partizan’da bakılırsav alan Lazar Markovic’ı takımına katmıştı. Markovic kendisiyle ilgili merak edilen hususlarla ilgili açıklamalar yaptı.

Hakemlerde insan yanılgı yapabilir

Maçların vakit zaman neticelerina tesir eden hakemler hakkında konuşan Markovic “Hakemler de insan kusur yapabilirler. Hürmet duymak gerekir. Mesleğimde hakemleri hiç eleştirmedim. İnsan ve kusur yapabilirler onlara hürmet duyuyorum.” dedi.

Aziz Yıldırım’ı görür görmez düzgün anılar aklıma geliyor

2015 yılında Liverpool’dan kiralık olarak Fenerbahçe takımına katılan Sırp oyuncu Markovic o devir Fenerbahçe Başkanlığı yapan Aziz Yıldırım için “Fenerbahçe için kıymetli bir isimdi ve liderdi bununla birlikte gerçek bir spor adamı. Görüşmüyoruz lakin onu televizyonlarda gördüğümde sarı lacivertlilerle ilgili âlâ anılar aklıma geliyor” tabirlerini kullandı.

Jesus baba üzereydi

Fenerbahçe’nin Portekizli Teknik Yöneticisi Jorge Jesus ile mesleğinin başlarında çalıştığını lisana getiren Markovic “Benim için adeta bir baba üzereydi. sebebini sorarsanız Partizan’dan Benfica’ya gittiğimde çabucak hemen 19 yaşındaydım ve kendisi bana bir baba şefkatiyle yardımcı oldu”

Jesus olumlu manada agresif

Jesus’un kendisine bir baba üzere davrandığını fakat bununla birlikte agresif bir hoca olduğunu belirten Markovic “Pozitif manada agresif bir yapısı var. Bu durum maça göre değişebilir. Genel manada agresif bir yapısı olduğunu söyleyebilirim lakin bu durum alınan sonuçlara bakılırsa farklılık gösterebiliyor” dedi.

Çok fazla yıldız başarıyı getirmedi

2015-2016 döneminde yolunun kiralık olarak düştüğü Fenerbahçe konusunda ise “İyi ve kaliteli bir gruba sahiptik olağan ki bunlar tek başına yetmiyor. O devir Liverpool’da kiralıktım ve döndüğümde bile kaliteli bir grupta forma giydiğimin farkındaydım. Düzgün bir durumdaydık ligde ikinci kupada final görmüştük fakat yıldız oyuncu fazlalığı başarıyı getirmedi tahminen de. Harika Lig’de yarıştığımız rakibimiz Beşiktaş epey güzel ve kaliteli bir takıma sahipti”

Fenerbahçe’de üç gol iki asist

Sırp oyuncu Markovic birinci Türkiye macerasında İstanbul’da hayatıştı. Liverpool’dan kiralık gelerek 2015-2016 döneminde formasını giydiği Fenerbahçe’de 21 müsabakada 2 gol 3 asistlik bir performans göstermişti.

Süper Lig’de iki gol iki asist

Bu dönem Gaziantep FK formasını terleten Lazar Markovic Üstün Lig’de forma giydiği 12 maçta iki gol ve iki asist yapma başarısı gösterdi. Ziraat Türkiye Kupası’nda bir maçta forma giyen Markovic çabucak hemen gol ve asist performansı göstermedi.