Fenerbahçe’nin istediği Samet Akaydın İçin Cüneyt Dumlupınar’dan Açıklama

senbilirsin

New member
Salim MANAV – AJANSSPOR

Süper Lig’de Vincenzo Montella idaresinde tepenin kuvvetli adayları içinde yer alan Adana Demirspor’da Samet Akaydın sergilediği performansla dikkatleri üzerine çekti ve Fenerbahçe’nin transfer listesine girdi.

Eski hocası Cüneyt Dumlupınar konuştu

Samet Akaydın’ın transferiyle ilgili Adana Demirspor’da bir arada çalıştığı şu anda Bucaspor’a çalıştıran Cüneyt Dumlupınar’dan açıklama geldi. Dumlupınar mümkün transferde Jorge Jesus’un Samet için değerli olacağını söylemiş oldu.

“Samet Akaydın, Jesus’un gözdesi olur”

Radyospor’da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Cüneyt Dumlupınar, “Samet Akaydın, Adana Demirspor’a transfer olduğunda referansımız Ankara Keçiörengücü ve Şanlıurfa spor’da yaptıklarıydı, Karagümrük’teyken Şanlıurfa’ya karşı oynadığımız play-off maçında Samet’e hayran kalmıştım.

Murat Sancak’la bu mevzuyu konuşmadım

Samet’in şu anda Adana Demirspor’da yaptıkları ortada, A Ulusal Kadro’ya kadar yükseldi. Samet Akaydın; Jorge Jesus’un sistemine ve hırsına uygun bir stoper, Jesus’un yeni gözdesi olur. Samet muhakkak Fenerbahçe’ye giderse katkı sağlar. Samet’le de liderimiz Murat Sancak’la da bu mevzuyu konuşmadım. İnşallah onlar hakkında en güzeli olur” dedi.

Tayyip Talha Sanuç yorumu

Tayyip Talha Sanuç ile ilgili olarak ise Dumlupınar, “Tayyip Talha Sanuç, Beşiktaş’ta başarılı olacaktır. Şu ana kadar gösterdiği performansla da göz doldurdu. Ben, Tayyip Talha’nın uzun vadede daha da başarılı olacağını düşünüyorum” sözlerini kullandı.

Okay Yokuşlu ve Galatasaray

“Okay Yokuşlu, Galatasaray’a gelecek mi?” sorusuna ise Cüneyt Dumlupınar, “Okay ile Kayserispor’da çalıştık, kendisini geliştirdi. Yaz ayında Okay ile konuştum; Türkiye’ye dönmeyeceğim” diye konuştu.

Samet Akaydın’ın performansı

Adana Demirspor’a 2020-21 döneminin devre içinde Ankara Keçiörengücü’nden transfer olan 28 yaşındaki savunmacı, Mavi Şimşekler’de 54 maçta forma giydi ve 4 defa rakip fileleri havalandırdı. Futbola Arsinspor’da başlayan Samet Akaydın’ın mesleğinde; Sancaktepe, Şanlıurfaspor, Ankara Keçiörengücü ve Adana Demirspor grupları bulunuyor.

Murat Sancak doğruladı

Adana Demirspor Lideri Murat Sancak da Samet Akaydın savlarını doğruladı. Sancak “Samet Akaydın’ı Fenerbahçe’nin yanı sıra Galatasaray da istiyor. İki kulüple de temaslarımız devam ediyor. Transfer devri geldiğinde karar vereceğiz” tabirlerini kullandı.