Galatasaray ve Fenerbahçe, Rayyan Baniya’yı Transfer Etmek İstiyor

senbilirsin

New member
AJANSSPOR HABER

Devre içinde kadroya transfer atakları yapmak isteyen Galatasaray ile Fenerbahçe, gündemine yerli statüsünde oynayabilen Fatih Karagümrüklü Rayyan Baniya geldi. İtalyan ekiplerininde ilgilendiği 23 yaşındaki savunma oyuncusunun sonucu beklendiği argüman edildi. Deyaylar…

Galatasaray ile Fenerbahçe, Rayyan Baniya’yı transfer etmek istiyor

TuttoMercatoWeb’te yer alan habere bakılırsa, Annesi Türk olan Fatih Karagümrük oyuncusu Rayyan Baniya ile İtalyan grupları yanı sıra Galatasaray ile Fenerbahçe’de ilgileniyor. Genç savunmacıyı takımına katmak isteyen iki Muhteşem Lig takımı babası Beninli, annesi Türk ve kendisi İtalyan olan Baniya için nabız yoklamaya başladı.

Baniya yerli statüsünde oynayabiliyor

Fatih Karagümrük forması giyen 23 yaşındaki savunma oyuncusu Rayyan Baniya, Harika Lig’de yerli statüsünde forma giyebiliyor. Babası Beninli, annesi ise Türk vatandaşı olan genç savunmacı ayrıyeten İtalya pasoportuna da sahip. Muhteşem Lig’de ise yerli statüsünde sayılıyor.

İtalya ve Almanya’dan teklif var

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin yanı sıra Baniya için İtalyan grupları Roma ve Torino’nun da devrede olduğu tez edildi. İtalya pasoportuna sahip olan genç savunmacı için iki takım devreye girerken iki Alman takımının de nabız yokladığı tez edildi.

İtalya’da forma giydi

Süper Lig grubu Fatih Karagümrük forması giyen genç savunmacu mesleğinin başka dönemlerinde İtalyan takımlarında de forma giydi. Baniya, İtalya’da Modena, Verona, Renate ve Mantova takımlarında yer almıştı.

Baniya, Ulusal tercihini de deklare etti

Rayyan Baniya, kendisine gelen ”Hangi Ulusal Grup formasını giymek istersiniz” sorusuna daha evvel önceliğinin Türkiye olduğunu açıklamıştı. Baniya, “Kendimi Türk hissediyorum zira Türk bir annenin oğluyum. A Ulusal Grup’ta oynamak benim küçüklük hayalimdi. Liderimiz Süleyman Hurma da benim Türk Ulusal Ekibi’nde oynamamı istiyor. Natürel ki Benin’den de İtalya’dan da beni izleyenlerin olduğunu biliyorum. Lakin benim birinci tercihim her vakit Türk Ulusal Grubu olacak” demişti.

Gol sevinci yaşadı

Fatüh Karagümrük ile bu dönem Muhteşem Lig’de 6 müsabakada nazaranv alan genç oyuncu birinci gol sevincini de hazırlık maçında yaşadı. Dünya Kupası ortası daha sonrası Gaziantep FK ile özel maç düzenleyen Fatih Karagümrük’te 3-3 birliktelikle sona eren maçın 2 golünü Rayyan Baniya atmıştı.

Geçen dönem Fatih Karagümrük’e transfer olan Rayyan Baniya’nın İstanbul takımıyla kontratı Haziran 2025’te sona erecek. Genç oyuncunun aktüel bedeli ise 350 bin Euro olarak gözükmekte. Fatih Karagümrük, genç savunmacıdan yüksek bonservis fiyatı bekliyor.