Howard Üniversitesi yeni başkanı Ben Vinson III’ü seçti

senbilirsin

New member
Azat edilmiş köleleri eğitmek için kurulmuş, tarihsel olarak siyahilere ait ünlü bir kurum olan Howard Üniversitesi, üniversite liderleri artan kayıt ve araştırma büyümesi yolunda devam etmeyi umarken, bir sonraki başkanı olarak bir Latin Amerika tarihçisi seçti.

2018’den bu yana Cleveland’daki Case Western Reserve Üniversitesi’nde Rektör olarak görev yapan III. Yüksek Mahkeme Yargıcı Thurgood Marshall ve yazar Toni Morrison da mezunlar arasında. 1 Eylül’de göreve başlayacak.

Üniversite tarafından Salı günü açıklanan hareket, son yıllarda rekor araştırma harcamaları ve yüksek profilli akademik işe alım da dahil olmak üzere bir dizi başarıya sahip olan Howard için yüksek enerjili bir zamanda geldi. doktor Vinson’ın ivmeyi sürdürmesi ve üniversitede oturma eylemleri düzenleyen ve koşulları protesto eden öğrencilerle ilgilenmesi gerekiyor.

Üniversitenin mütevelli heyeti başkan yardımcısı Leslie Hale yaptığı açıklamada, “DR. Vinson, Howard’ı bir sonraki çağına taşıyacak doğru lider. Bir tarihçi olarak Howard’ın mirasına saygı duyuyor ve cesur bir bakış açısı getiriyor. Howard Üniversitesi, akademik kurumların üst kademelerinde yer almalı.”


Son yıllarda Howard Üniversitesi, politikacı ve oy hakkı aktivisti Stacey Abrams ve gazeteciler Nikole Hannah-Jones ve Ta-Nehisi Coates gibi yüksek profilli isimleri fakültesine kabul etti.

Üniversite liderleri, kurumun en yüksek araştırma harcamasına sahip seçkin kurumlar grubuna giren ilk tarihsel olarak siyah kolej olmasını umduklarını söylediler. Ekim ayında üniversite, araştırma hibeleri ve sözleşmelerinde rekor bir rakam olan 122 milyon dolar topladığını duyurdu.

Geçen yıl, üniversite üç yeni akademik salon inşa etmek ve diğer binaları yenilemek için 785 milyon dolar harcayacağını duyurdu;

Geçen yıl üniversitenin rektörlüğünden istifa ettiğini söyleyen Wayne AI Frederick, tesislere yapılan yatırımı “bir dönüm noktası” olarak nitelendirdi. Yetkililer, kısmen artan kayıtların etkisiyle, bunu o zamanlar üniversite tarihindeki en büyük gayrimenkul yatırımı olarak nitelendirdi.

Ayrıca artan kamu ve hayırsever yatırımlara itibar ettiler. Üniversite, 2020 yılında Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un eski eşi MacKenzie Scott’tan 40 milyon dolarlık bir hediye aldığını açıklamıştı.


Bununla birlikte, öğrenciler sabırsızlıkla değişiklikleri bekliyorlar. 2021’de, konut kıtlığını ve yurtlardaki kötü yaşam koşullarını protesto etmek için oturma eylemleri düzenlediler ve çadırlarda uyudular; bu, tarihsel olarak birçok siyah üniversitenin eskiyen binalarla paylaştığı bir endişe. Bir aydan fazla süren bir ayrılığın ardından öğrenciler Howard’la uzlaştı ve protestoyu sonlandırdı.

doktor Vinson’ın akademik alanı, Dr. Howard eğitimli bir cerrah olan giden Başkan Frederick. Seçim komitesi ve üniversite mütevelli heyeti daha sonra odak noktası Amerika Birleşik Devletleri dışında olan bir tarihçiye döndü.

doktor Vinson, özellikle kolonyal Latin Amerika’ya odaklanan Afrikalı bir diaspora bilginidir. Before Mestizaje: The Frontiers of Race and Caste in Colonial Mexico dahil olmak üzere birçok kitabın yazarıdır.

doktor 52 yaşındaki Vinson’ın çocukluğu, babasının ABD Hava Kuvvetleri’nde usta çavuş olduğu İtalya’daki askeri üslerde geçti. Daha önce, tarih dersleri de verdiği Johns Hopkins Üniversitesi’ndeki Afrika Çalışmaları Merkezi’nin kurucu direktörü ve George Washington Üniversitesi Liberal Sanatlar ve Bilimler Koleji’nin dekanıydı.

Howard Mütevelli Heyeti Başkanı Laurence C. Morse bir basın açıklamasında Dr. Vinson “Afrika diasporasındaki insanların deneyimlerinin çeşitliliğini artırma taahhüdünü gösterdi – bu, Howard Üniversitesi’nin misyon ve vizyonuyla çok iyi örtüşen bir taahhüt.” Morse bir röportaj talebine yanıt vermedi.


Case Western Reserve Başkanı Eric W. Kaler yaptığı açıklamada Dr. Vinson’a, üniversitenin iddialı stratejik planının ve yeni genel eğitim gereksinimlerinin yanı sıra fakülte ve doktora istihdamının artan çeşitliliğinin geliştirilmesine öncülük ettiği için. Başkan Kaler ayrıca Dr. Vinson, bazı üniversitelerin onu kısıtladığı bir dönemde, liberal sanatların güçlü bir savunucusuydu.

Son derece sıcak ve sevecen bir insan ve Howard için harika bir lider olacak” dedi.