İyilik Müdürü Ünlü’den yağ savlarına sert reaksiyon

pandomim

New member
MALATYA (İHA) – Malatya Büyükşehir Belediyesi İyilik Süpermarketler’in halkın olduğunu tabir eden İyilik Genel Müdürü Cet Ünlü, ” hiç bir marketimizde yağ eksikliği yoktur. Piyasadaki uygun fiyatlar üzerinden her gün satışımız devam ediyor” dedi.

Rusya‘nın Ukrayna’ya başlatmış olduğu askeri müdahale niçiniyle sıvı yağ arzında sorun yaşandığı bu kapsamda da zincir marketlerin yağ tedariği konusunda zorlandığı savlarını cevaplayan İyilik Genel Müdürü Cet Ünlü, ” Biz Malatya’nın halkın marketiyiz. Bu hususta halkımıza katiyetle yağ yokluğu yaşatmayacağız. Tedariklerimizi rutin olarak temin ediyoruz. Piyasadaki uygun fiyatlar üzerinden her gün satışımız devam ediyor. Toplumsal medyada kimi arka niyetli bireylerin yağla ilgili spekülasyon yapmaları vatandaşlarımızın da buna inanmaları bizi üzüyor. Toplumsal medyaya inanacaklarına devlet büyüklerimizin yapmış oldukları açıklamalara prestij etsinler” halinde konuştu.

“Hangi marketimize giderseniz gidin yağımız mevcut, satışımız sıkıntısız devam ediyor”

İyilik marketlerde yağ dahil hiç bir eserin eksikliğinin yaşanmadığını belirten Ünlü, “Şuanda bütün dünyada kriz var ancak Türkiye’de bu kriz olmayacak. 16 tane gemi şuanda Ukrayna’dan müsaadesi alındı. Türkiye’ye geliyor. Bunların hepsi yağın ham hususu. Buğday öbür bütün gereksinimi olan besin mamüllerini taşıyor. Ben devlet büyüklerime güveniyorum. Liderimiz Selahattin Gürkan’ın da tavsiyesi Malatyalıya hiç bir eserin eksikliğini yaşatmayın. Eserleri vaktinde temin edin üzere talimatları var. Arkadaşlarımızın üstün çabalarıyla yağ dahil hiç bir malın eksikliğini yaşatmamaya çalışıyoruz. Şuanda hangi marketimize giderseniz gidin yağınız mevcut, satışımız sıkıntısız devam ediyor. Yağ bulamadık alamadık diye bir mevzu kabul etmiyoruz” diye konuştu.

“Ülkemize, devletimize güvensinler”

Kimi firmaların vatandaşı aldatma tarafına gittiğini belirten Ünlü, ” Birtakım marketler yalnızca bize rekabet olsun diye düşük fiyat açıklayıp 3-5 tane sattıktan daha sonra tükendi demeleri yanlış bir yaklaşımdır. Vatandaşı aldatma tarafına gitmeden var ise ellerinde satışa devam etmelerini istiyorum. Halkımızın da paniğe telaşa kapılmadan bu süreci atlatmasını istiyorum. Halkımız gereksinimi kadarını alsınlar. Fazla almanın kimseye yararı yok. Ülkemize, devletimize güvensinler. hiç bir biçimde kasvet yaşanmayacak. Halkımızın da buna inanmasını bekliyorum” dedi.

Ünlü, halkın devlet büyükleri tarafınca kâfi stokların bulunduğu tarafında yapılan açıklamalara prestij etmesini belirterek, sevkiyatın daima yapıldığını ve hiç bir düşünce yaşanmadığını söylemiş oldu. – MALATYA

İhlas Haber Ajansı / İktisat