Kalküta’da görme engelli bir yönetici olan Asif Iqbal, yardım almadan 25 km koşmak istiyor

Ethereum

New member
Bitiş çizgisine dört saatten daha kısa sürede ulaşmak istiyor.

Kalküta:

Görme engelli Mohammed Asif Iqbal, Tata Steel’in 25 km’lik koşusunu 18 Aralık’ta fiziksel yardım almadan tamamlamak istiyor.

PwC Consulting’in 46 yaşındaki Direktör Yardımcısı, son beş yılda Kalküta’da çeşitli yarışlarda yarıştı ve yardımsız 25K yarışına katılma zamanının geldiğini düşünüyor.

Bununla birlikte, koşu sırasında, Asif’in “dost koşucuların” tam yerini bilmesini sağlayan, bellerine kablosuz bir hoparlör takan iki arkadaşı da ona katılır.

“16 yaşıma geldiğimde vizyonumun sadece yüzde 50’sine sahiptim ve ondan sonra tamamen kaybettim. Ama bu beni hedeflerime ulaşmaktan alıkoymadı Kalküta,” dedi Asif.

“Gözlerim bağlı ve fiziksel destek olmadan koşacağım. Arkadaşım bana bölgenin sesli bir tanımını verecek, bu da onları takip etmeme ve hedefime ulaşmama yardımcı olacak” dedi.

Bitiş çizgisine dört saatten daha kısa sürede ulaşmak istiyor.

“25 km’lik koşumu 3 saat 35 dakikada tamamlamaya çalışacağım. Uzun süredir antrenman yapıyorum ve umarım bu kez sonuçlar olumlu olur” diyen Asif, vedalaştı.

(Başlık dışında, bu haber Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon beslemesi tarafından yayınlanmıştır.)

Günün Öne Çıkan Videosu

2024 Savaşına 400 Gün: Anlatı savaşını kim başlatıyor?