Karim Benzema kendisini Dünya Kupası finalini izlemeye davet eden Emmanuel Macron’un teklifini reddetti

senbilirsin

New member
AJANSSPOR-HABER

Karim Benzema, Fransa Devlet Lideri Emmanuel Macron’un Dünya Kupası finalini izlemek için kendisine ilettiği daveti reddetti. Real Madrid’li futbolcu Fransa Ulusal Ekibi’nin Dünya Kupası takımında yer alıyordu lakin turnuvadan birkaç gün evvel yapılan idmanda sakatlanarak kamptan ayrıldı.

Tek isim Benzema değil

Emmanuel Macron’un teklifini kabul etmeyen tek isim Karim Benzema değil. ESPN’in haberine göre Devlet Lideri’nin uçağı ile Doha’ya gidip maç izleme teklifini eski ulusal oyuncular Laurent Blanc, Zinedine Zidane, Michel Platini ve tıpkı Benzema üzere sakatlanarak turnuva takımından ayrılan Lucas Hernandez de reddetti.

Önemli isimler Macron’a eşlik edecek

Fransa Devlet Lideri Macron’un bu davetini kabul eden isimler ise sakatlıkları niçiniyle Dünya Kupası’nda forma giyemeyen Paul Pogba, N’Golo Kante, Christopher Nkunku, Presnel Kimpembe ve eski ulusal oyuncu Alain Giresse oldu.

Madalyayı alabilir

34 yaşındaki futbolcu sakatlandıktan daha sonra yerine biri çağrılmadığı için takımdan çıkarılmadı. Bu sebepten şayet Fransa, Arjantin’i yenip Dünya Kupası’nı kazanırsa Karim Benzema öteki oyuncularla birlikte madalya alabilecek. Tıpkı durum küme kademesinde oynanan Avustralya maçında sakatlanıp turnuvayı kapatan Bayern Münih’in stoperi Lucas Hernandez için de geçerli.

2018 Dünya Kupası takımına alınmadı

Real Madrid’li golcü Fransa’nın kazandığı 2018 Dünya Kupası’nda form durumu ve Mathieu Valbuena ile devam eden davası niçiniyle takımda kendine yer bulamadı. Karim Benzema dava süreci başladıktan daha sonra Ekim 2015’ten itibaren tam 6 yıl ulusal grup forması giyemedi.

Valbuena’ya şantaj iddiası

Benzema’nın eski Fenerbahçeli Valbuena ile davalık olma niçini ise oyuncuya yapılan şantaj teşebbüsüne yardım etmesiydi. Özel hayata ait çekilmiş bir görüntünün Valbuena’ya gönderildiği ve 150 bin Euro talep edildiği ortaya çıkmıştı. Olaylar gün yüzüne çıktığında göz altına alınan Cezayir asıllı golcü daha sonrasında tutuksuz yargılandı.

“Ben Formula 1’im o ise Go-Kart”

Karim Benzema’nın geçtiğimiz günlerde Fransa Ulusal Grubu tarihinin en golcü oyuncusu unvanını eline alan Oliver Giroud hakkında daha evvel söylemiş olduği kelamlar olay oldu. 2020 yılında bir Instagram canlı yayınında hayranlarının sorularını yanıtlayan 34 yaşındaki yıldız, kendisinin mi yoksa Giroud’un mu daha yeterli olduğuna yönelik sorulan soruya “Formula 1 ile Go-kartingi karşılaştıramazsınız. Ben Formula 1’im. Onun kendi mesleği var, istediği şeyleri yapıyor ve gollerini atıyor. Onun hakkında hayli düşünmüyorum, o kendi yolunda ben kendi yolumdayım” halinde yanıt verdi.

34’ünde Ballon d’Or’u aldı

Karim Benzema mesleğinin ferdî manada tepesine 34 yaşında çıktı. Geçen dönem Real Madrid, Şampiyonlar Ligi ve La Liga’yı kazanırken yıldız futbolcu iki kulvarda toplam 44 maça çıktı. Bu maçlarda tam 42 gol atıp, 14 asist yapmayı başaran tecrübeli futbolcu mesleğinin son düzlüğünde birinci defa dünyada yılın en güzel futbolusuna verilen Ballon d’Or ödülünün sahibi oldu.