Kerem Aktürkoğlu’ndan Tenkit ve Transfer Tezlerine Yanıt!

senbilirsin

New member
AJANSSPOR-HABER

2022 FIFA Dünya Kupası niçiniyle verilen ortada çalışmalarını Antalya’da sürdüren Galatasaray’da ekip kaptanlarından Kerem Aktürkoğlu, idman öncesi basına açıklamalarda bulundu. Aktürkoğlu; ekip kaptanlığı, tenkitler, transfer argümanları, gruptaki yıldız ve genç oyuncular hakkında da konuştu. İşte ayrıntılar…

“Bu vakte kadar daima bu biçimde bir sorumluluk almak istedim”

Takım kaptanlığı ile ilgili kelamlarına başlayan Aktürkoğlu, “Bunun konuşmasını hocamız ve Erden ağabeyle yaptık. Onlar hem idare birebir vakitte hocanın sonucu olarak bu biçimde bir şey düşünmüşler. Kaptanlık rolü verilmedilk evvel Türkler ve yabancılar ile bağlantım konusunda iki taraf içinde köprü olmak için çalışıyordum esasen. Nando 1. kaptan, daha sonra Bafi. daha sonra da bu bakılırsav senin dediler.

“Sorumlulukların altından kalktığımı düşünüyorum”

Ben de bu sorumluluğu verdikleri için teşekkür ettim. Bu sorumluluğu istiyordum. Bu vakte kadar daima bu biçimde bir sorumluluk almak istedim. kimi vakit yapabildim, kimi vakit yapamadım. Sorumlulukların altından kalktığımı düşünüyorum.”

“Galatasaray kaptanlığı da büyük bir sorumluluk”

Galatasaray kaptanlığı da büyük bir sorumluluk. Bendilk evvel Selçuk abi, Burak abi, Arda abi kaptanlık pazı bandını takmıştır. Onlardan ne gördüysem vakti geldiğinde ben de tıpkı biçimde kadro arkadaşlarıma göstereceğimi düşünüyorum.

“Lazio maçı istediğimiz biçimde sonuçlandı”

Çok hoş bir hazırlık kampı geçirdik. Hazırlık maçlarının sonuçları aldatıcı olmaması gerekiyor. Dünkü Lazio maçı istediğimiz biçimde sonuçlandı. Çok eksiğimiz var. Daha yeni yeni tam takım olarak toplandık. bu türlü devam ettiğimiz sürece ilerisi bizim için fazlaca daha hoş olacak. Ligi de epey güzel kapatmıştık. Kaldığımız yerden devam edeceğiz.

“Eleştirilere yanıt vermek üzere bir bakılırsavim yok”

Eleştirilere karşılık vermek üzere bir nazaranvim yok. Alana çıktığımda elimden geleni yapmak zorundayım. Bu vakte kadar ne nazaranv veriliyorsa alanda göstermeye çalışıyorum. Performansımın değerlendirmesini hocalarım yapar. Geçen yılki istatistiklerimin daha da üzerindeyim. Bunların üzerinde daima kıymetlendirme yapıyorum. Benim üslubumdaki oyuncuların skor olarak bir şeyler yapmasını istiyorlar. Yapamadığın vakit tenkit oluyor. Bu benim için kriter değil. Ben grup için savunma yaparım, koşarım, elimden geleni yaparım” dedi.

“Transfer haberlerini yapanlar sizlersiniz”

Transfer dedikoduları hakkında kelamlarına devam eden Aktürkoğlu, “Transfer haberlerini yapanlar da sizlersiniz. Bu haberleri çıkaran da sizlersiniz. Ben bunları düşünmediğimi söylemiş oldum. Yalnızca futbolumu düşünüyorum. Natürel ki her Türk futbolcu Avrupa’da ülkesini temsil etmek ister. Ben de bunu her vakit istiyorum, bunu her vakit söylemişimdir. Lakin benim tek bir gayem var Galatasaray’da şampiyon olmak ve kendimi gösterebilmek. Alışılmış ki tenkitler herkes için oluyor. Bu güç süreçlerden çıkabilmek epeyce kıymetli. Ben de bu tenkitleri kendime daha fazla maksat olarak koyuyorum. Bundan daha sonra da tıpkı biçimde devam edeceğim” formunda konuştu.

“Bizim aslında geçen sene de makûs bir takımımız yoktu”

Geçen sene ile bu seneyi karşılaştıran yıldız oyuncu, “İlk sene ile bu sene içindeki farkı şöyleki açıklayabilirim: Bizim aslında geçen sene de berbat bir takımımız yoktu. Ancak geniş bir takımımız maalesef yoktu. Bu yüzden hem Avrupa’da hem ligde ve kupada erken elendik. Bu süreci devam ettirecek geniş takıma sahip değildik. Bu dönem hem geniş takıma sahibiz, birebir vakitte yıldızlara sahibiz. Ligdeki şampiyonluk yarışını kaldırabilecek potansiyelde oyunculara ve genç, muvaffakiyete aç oyunculara sahibiz. Yabancılar da muvaffakiyete epey fazla aç. Gençler aslına bakarsanız her vakit muvaffakiyet istiyor. İki taraf da birbirinden bu gücü aldığında şampiyonluğun en büyük adaylarından birisiyiz” sözlerini kullandı.

“Kampımız gençler için büyük bir fırsat”

Okan Buruk’un Antalya kampına götürdüğü 9 genç oyuncu hakkında da değerlendirmede bulunan Aktürkoğlu, “Kampımız gençler için büyük bir fırsat. Kendilerini gösterebilecekleri fırsatlardan biri. Baran kampın yıldızlarından biri. Gençlerin başarılı olacağını düşünüyorum. Çok saygılılar, bizlerden bir şey öğrenmeye çalışıyorlar. Ben de 24 yaşındayım. Onlara bir şey öğretebilecek, onların ağabeyiyim diyebilecek bir insan değilim. Lakin ben de bu vakte kadar deneyim ettiklerimden onlara öğretmeye çalışıyorum. Onlar da sağ olsunlar bana epeyce saygılı davranıyorlar. İnanıyorum ki bundan 5-10 sene evvel Galatasaray fazlaca hoş bir altyapı nesli çıkaracak. İnşallah onlar da Arda abi üzere, Ozan üzere, Yunus üzere, benim üzere hoş futbol hayatları olur.” sözlerini kullandı.

“Ben Mertens’im, ben Icardi’yim, ben Torreira’yım diye düşünmüyorlar”

Son olarak kadrodaki yıldız oyuncular hakkında da konuşan Aktürkoğlu, “Çok büyük dünya yıldızları. Futbolculuklarının haricinde hayli da yeterli beşerler. Bu en değerli kriter. Onlarla bağlantı halinde olabiliyorsunuz. Daima bizimle irtibat halindeler. beraberinde onlar da bir şey öğrenmeye çalışıyorlar. Ben Mertens’im, ben Icardi’yim, ben Torreira’yım diye düşünmüyorlar. Onlar da yanılgılarını kabul ediyorlar. Bence bu epeyce kıymetli. Türk futbolcuların da bunu örnek alması gerekiyor. Bizim dünya yıldızlarımızın en büyük özelliği herkese örnek davranışlar sergileyebilmeleri” diyerek kelamlarını tamamladı.