Malatya’da 3 kurum erişilebilirlik logosu aldı

pandomim

New member
MALATYA (İHA) – Aile Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü koordinesinde faaliyetlerini sürdüren Malatya ili Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Kurulu tarafınca yapılan inceleme ve değerlendirmeler kararında, erişebilirlik logosu verilen kurumlara logoları takdim edildi.

Aile Toplumsal Siyasetleri Bakanlığı tarafınca 81 vilayette başlatılan erişilebilirlik logosunu Malatya’da almaya hak kazanan Malatya Havalimanı, Malatya Büyükşehir Belediyesi Gülen Yüzler Down Kafe, Özel İtimadım Bakım Merkezi olmak üzere 3 kuruma erişebilirlik logoları takdim edildi.

Açılış konuşmasını Malatya Havalimanı Müdürü Serdar Akyüz gerçekleştirdi. Havalimanı Müdürü Akyüz, Malatya da Kamu Kurumları içinde birinci belgeyi aldıklarından dolayı memnun olduklarını kaydetti.

Malatya Aile ve Toplumsal Siyasetler Vilayet Müdürlüğü Galip Sökmen ise, Malatya’da bugüne kadar 275 binanın denetlendiğini belirterek “Bakanlığımız tarafınca yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamda vilayet müdürlüğü olarak vilayetimizde 2014 yılı prestiji ile Erişilebilirlik İzleme ve Kıymetlendirme çalışmaları kapsamında 275 bina denetlenmiştir. Yapılan kontroller kararında Malatya Havalimanı Müdürlüğü, Malatya Büyükşehir Belediyesi Gülenyüzler Kafe ve Özel İtimadım Bakım Merkezi Erişilebilirlik Dokümanını almayı hak kazandı” dedi.

“Vatandaş odaklı çalışıyoruz”

Devletin vatandaş odaklı çalıştığını kaydeden Malatya Vali Yardımcısı Mustafa Şahin de, “Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan her insanın hür ve eşit sayılması, bu insanlarımızın devlet hizmetlerinden faydalanmaları noktasında da eşit hizmetlerin sunulmasıdır. Vatandaşlarımızın alt kültür ve kimliğine bakılmaksızın eşit görülmesi, devlet kurumlarının da gerek işçisiyle, gerek fiziki imkanlarıyla devlet hizmetlerinin sunumumda kendilerini hazır hissetmesidir. Bugün burada ele aldığımız husus vatandaş odaklı devlet idaresinin bir alt kısmıdır. Devlet kurumlarının fiziki ortamların kullanmasının vatandaşın kullanmasına hazır hale getirilmesidir. Engellilerin gereksinimlerini düşünüyor ona nazaran hizmetlerimizi planlıyor ve sunuyoruz. Bugünkü sunduğumuz hizmetler de bunlardan bir adedidir. Bunların hepsi bir standart, bir gelişmedir. İnşallah daha da gelişeceğine inanıyorum” biçiminde konuştu.

Merasimin akabinde Malatya Havalimanı terminal binası önünde erişebilirlik flaması merasimle göndere çekildi. – MALATYA

İhlas Haber Ajansı – Lokal