Malatya’ya yeni huzur konutları yapılacak

pandomim

New member
MALATYA (İHA) – Malatya Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü olarak nazaranve başlayan Galip Sökmen Malatya Gazeteciler Cemiyeti Lideri Vahap Güner ve idare konseyi üyelerinin ziyaretinde yaptığı açıklamada, Malatya‘ya yeni huzur konutları yapılacağını söylemiş oldu.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Lideri Vahap Güner ve İdare Şurası üyeleri Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü bakılırsavinden Malatya Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü bakılırsavine atanan Galip Sökmen’e “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. MGC Lideri Vahap Güner, geçmiş senelerdan itibaren Malatya Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğünde istenmeyen durumları yaşadıklarını belirterek, “Yeni Müdürümüz Galip Sökmen’i ziyarete geldik. vazife yaptığı yerlerde basın mensupları bizleri arayarak Müdürümüzü anlattılar. Bürokratlarımız övgüyle bahsediyor. Sökmen’den Malatya’daki kuruma huzur getirmesini bekliyoruz. Gelirken Kurum önündeki yıpranmış Türk Bayrağı ile Kurum Bayraklarını çabucak değiştirdiğini öğrendik. Yardım alamayan ailelerin durumunu bir daha inceletmeye başlatmış, Kurumun her ünitesini adeta ayağa kaldırmış. Muvaffakiyetler diliyoruz” dedi. Malatya Gazeteciler Cemiyetinin ziyaretin duyduğu memnuniyet lisana getiren Malatya Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Galip Sökmen ise, “Ülkemizin güzide kentlerinden, dört dörtlük insanların yaşadığı kayısı diyarı Malatya’ya atandım. Ben çalıştığım her yerde misyonunu en yeterli biçimde yapmaya çalışıyorum. Kurumdan içeri girerken bayrakların çabucak değiştirilmesini ve yenilerinin çekilmesini istedim. Malatya’da hayli eksiğimizin olduğunu görüyoruz. Bir tek Huzur meskeni var oda 1980’lerde yapılmış. İkincisi hatta üçüncüsünü yapmalıyız. Manisiz hayat yeri için yer temin edilmiş proje başlamamış. Çabucak başlayacağız. Devletimiz yoksul fukaraya yardım edin diyor. Yardımları dağıtırken sıradan mazeretlerin gerisine sığınmayacağız. Fakirin yanında olacağız. Bizim Bakanlığımızda iki genel müdür Malatyalı, onların dayanağını isteyeceğiz. Belediyelerimizin iş adamlarımızın dayanaklarını isteyeceğiz. Huzur meskenlerini bu teknikle yapabiliriz. En büyük paydaşlarımız belediyeler olacak. Eksik kaldığımız noktalardan belediyelerimizden dayanak alacağız. Bu takviyelerle hizmeti daha üstlere taşıyacağız” diye konuştu. – MALATYA

İhlas Haber Ajansı – Lokal