MHK Lideri Ferhat Gündoğdu sessizliğini bozdu: O hakemler niye gitti?

senbilirsin

New member
AJANSSPOR HABER

Merkez Hakem Heyeti (MHK), dönemin bitimine 10 hafta kala Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Ali Palabıyık, Abdulkadir Bitigen, Hüseyin Göçek, Alper Ulusoy, Bahattin Şimşek, Burak Şeker, Suat Arslanboğa, Mert Güzenge ve Tugay Kaan Numanoğlu’na artık maç verilmeyeceğini deklare etti. Alınan karar sarsıntı tesiri yarattı.

Münasebet: Performans, yıpranma ve gençleştirme

Milliyet gazetesi müellifi Attila Gökçe, bugünkü yazısında MHK Lideri Ferhat Gündoğdu’nun kendisine yaptığı açıklamayı köşesine taşıdı. Gökçe’nin yazısından öne çıkan kısım şöyleki: “MHK Lideri Ferhat Gündoğdu ile konuştum. Şok yaratan radikal sonucu ‘performans, yıpranma ve gençleştirme’ münasebetleriyle aldıklarını söylemiş oldu. Bir anda işsiz kalanlar için de ‘Sözleşmeleri bulunan hakemlere hak ettikleri tazminat da ödenecektir’ dedi. Daha fazla konuşamadık. Onu zorlamadım.”

Gündoğdu: Onlarla diyaloğumuz devam edecek

O listedeki pek hayli hakemin kırgın ve küskün olacaklarını düşündüğünü vurgulayan Gökçe’nin verdiği bilgiye bakılırsa MHK Lideri Gündoğdu, “nazaranvden ayrılan arkadaşlarımızı futbolun ve topluluğun haricinde tutmayacağız. Onlarla diyalogumuz ve eğitim konusundaki işbirliğimiz devam edecek” diye konuştu.

“Nihat Özdemir hakemlere sırtını döndü”

TFF Lideri Nihat Özdemir’i eleştiren Gökçe şunları söylemiş oldu: “Futbolun vazgeçilmez insanları hakemler, son üç yılda olağandışı kıymet kaybetmiştir. TFF Lideri Nihat Özdemir ve grubunun bu hususta kulüplerin reaksiyonlarına kulak verirken hakemlere sırtını dönmesi, MHK liderlerini sık sık değiştirmesi maalesef çöküşe niye olmuştur.”

“Vicdanları rahatsız eden bir durum”

Gökçe, listedeki hakemlerin birçoklarının profesyonel olduğunu belirterek şunları “Hayatlarının en az 5 yılını 10 bin liradan 50 bin liraya kadar değişen aylık gelirle yaşadılar. Ailece ömür standartları yükseldi. Çocuklarını büyütenler var. Onların eğitim harcamalarını karşılama, meslek daha sonrası günlere hazırlanma bahtını da kaybettiler. Vicdanları rahatsız eden bir durum. Çok yazık!” dedi.