Milletvekili Hakan Kahtalı’dan savlara karşılık

pandomim

New member
MALATYA (İHA) – AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, ortağı olduğu şirketi hakkında ortaya atılan tezler ile ilgili açıklama yaparak, “Hem ticari tıpkı vakitte siyasi ömrümde tüm Malatyalı Hemşerilerimizin de şahit olduğu üzere, alnımız ve fikrimiz ‘Ak’ bir biçimde bugünlere geldik. Ticari ahlakımızı inançlarımız üzerine oluşturduk ve bugüne kadar bu prensiple hareket ettik.” dedi.

Malatya Esnaf Odaları Birliği Lideri Şevket Keskin’in, AK Parti Milletvekili Hakan Kahtalı’nın ortağı olduğu besin tedariği şirketi ile ilgili gündeme getirdiği savlara Milletvekili Kahtalı’dan açıklama geldi.

Kahtalı, bir STK temsilcisi tarafınca ortağı olduğu şirket üzerinden şahsına mesnetsiz tabirler kullanılarak algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, “Bir Damla A.Ş.’yi töhmet altında bırakacak açıklamaların yapılması üzerine hassaten bu bilgilendirmeyi yapma gereği duyduk. Hem ticari tıpkı vakitte siyasi hayatımda tüm Malatyalı Hemşerilerimizin de şahit olduğu üzere, alnımız ve fikrimiz “Ak” bir biçimde bugünlere geldik. Ticari ahlakımızı inançlarımız üzerine oluşturduk ve bugüne kadar bu prensiple hareket ettik” dedi.

Kahtalı, 25 yıldır 18 besin ve paklık gereçleri firmalarının bayiliğini ysptığı firmalarının bugüne kadar hiçbir devlet takviyesi almadığını ve hiç bir bankadan kredi ve faiz kullanmadan kendi öz sermayesiyle 100’e yakın çalışanı istihdam ettiklerini söz etti.

Malatya Şeker Fabrikası’nın şahsına ve hissedarı olduğu şirkete 50 kg torba şeker satışı bulunmadığını tabir eden Kahtalı, açıklamasını şöyleki sürdürdü:

“Bize 5 kilogramlık paketler halinde gelen şekerin firmanın belirlediği kar oranıyla dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bir Damla A.Ş. yalnızca Türk Şeker A.Ş. Dağıtım firmasının 81 vilayetteki bayisinden biridir. Yaklaşık 1 yıldır bayiliğini yapmaktayız. Türk Şeker AŞ. dağıtım firması yalnızca şeker satışı değil, salça, makarna ve hububat üzere paketli mamüllerin de satışını gerçekleştirmektedir.

Malatya’ya büyük yatırımlar kazandırmış ve yüzlerce hemşerimize istihdam sağlayan bir şirketin bu biçimdesine mesnetsiz sözlerle töhmet altına bırakılması ne Ahilik anlayışına ne de bir STK temsilcisine yakışmamaktadır.

Şuurlu olarak yapılan kamuoyunu aldatan bu açıklamayı orada bulunan Oda liderlerinin da mevzuyu bilmeden anlamadan alkışlamaları şahsımı üzmüştür. Yasal süreç ve dağıtım ağı ile ilgili ayrıntılı bilgiye Türk Şeker A.Ş. den ulaşabilirler. Biz bugüne kadar firmamız olarak tüm yatırımlarımızı Malatya’mıza yaptık, bundan daha sonrada inşallah yatırımlarımızı Malatya’ya yapmaya devam edeceğiz. Biz Allah deriz, peygamber deriz zira biz Müslümanız. Bugüne kadar kimsenin hakkını yemedik, bundan daha sonra da Rabbim nasip etmesin. Bizim inancımızda devlet malını haksız yere yiyenler ebedi hayatta cehennemliktir. Sözlerime son verirken, Allah Resulü (sav) “Ey iman edenler! Şayet bir fasık size bir haber getirirse onun aslını araştırın.” Buyruğunu unutmamalıyız. Şahsıma ve hissedarı olduğum şirkete yapılan bu mesnetsiz tabirleri kınıyorum.” – MALATYA

İhlas Haber Ajansı – İktisat