Obama’nın Türk danışmanı Malatya’da gençlerle buluştu

pandomim

New member
BATTALGAZİ, MALATYA (İHA) – Battalgazi Belediye Lideri Osman Güder’in daveti üzerine Malatya‘ya gelen ABD eski Lideri Barack Obama’nın ‘Türk danışmanı’ olarak bilinen dünyaca ünlü Vücut Lisanı Uzmanı Riccon İlhan Doğan, vücut lisanı ve fikir okuma teknikleri üzerine düzenlenen özel eğitim programında gençlerle buluştu.

Battalgazi Belediyesi ile Gençlik ve Eğitim Derneği tarafınca Battalgazi‘de özel bir eğitim programına imza atıldı. ABD eski Lideri Barack Obama’nın ‘Türk danışmanı’ olarak bilinen ve tiyatro ile psikoloji, vücut lisanı ve mizahı birleştirerek Riccon Tekniği’ni geliştiren, sağlıklı irtibat için geliştirdiği konseptin tescilini yaptırarak 1996 yılında Riccon Akademi’yi kuran dünyaca ünlü Vücut Lisanı Uzmanı Riccon İlhan Doğan, Battalgazi Belediye Lideri Osman Güder’in daveti üzerine ilçedeki gençlerle bir ortaya geldi. Battalgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda yaklaşık 3 saat süren programda vücut lisanı ve niyet okuma teknikleri üzerine özel bir eğitim veren Riccon Doğan, iştirakçilere vücut lisanı ile irtibatın püf noktalarını anlattı. İştirakçilere sertifika da verildi.

Vücut Lisanı Uzmanı Riccon Doğan, eğitimin hedefinin bireyin bulunmuş olduğu pozisyona bakılırsa fikirlerini uygun yansıtması, kişinin vücut lisanının ve davranışlarının denetiminin sağlanması olduğunu söylemiş oldu. Ağır ilgi goren programın sonunda Battalgazi’de olmaktan büyük memnunluk duyduğunu belirten Doğan, programı tertip eden Lider Güder’e teşekkürlerini iletti.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik ve Eğitim Derneği Genel Lideri Ahmet Bayduz, “Bu programın gerçekleşmesine vesile olan Battalgazi Belediye Liderimiz Osman Güder’e teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

“Toplumda irtibatımızı âlâ kurmamız lazım”

Battalgazi’de hoş bir eğitim programına imza atıldığını aktaran Battalgazi Belediye Lideri Osman Güder ise, “İnsan kimi vakit susarak, kimi vakit el işaretleriyle, kimi vakit yüz işaretiyle yahut vücut lisanıyla kendimizi söz ederiz. Faal bağlantıda altı temel öğesi vardır. His ve niyetlerimizi karşı tarafa konuşma, yazı, işaret, jest ve mimik üzere çeşitli yollarla aktarılması sürecine irtibat diyoruz. Bu bilgi, his, mana ve fikir alışverişi en az insanlık tarihi kadar bir geçmişe sahiptir. İnsanların bir ortada yaşayabilmelerinin temelinde birbirleriyle bağlantı kurabilmeleri yatmaktadır. Beşerler toplu bir biçimde yaşadıklarından, her türlü fikir ve duyguyu diğerlerine aktarma gereksinimini tarih boyunca hissetmiştir. Toplum olarak yaşadığımızda irtibatımızı âlâ kurmamız lazım. Beşerler içindeki gelişmişlik farkını ortadan kaldırdığımız vakit bağlantımızın daha düzgün olacağına inanıyoruz. Birbirimizi âlâ anlarsak toplumda her hangi bir sorunda olmaz. Hocamızla sabah görüştüğümüzde akıl, akıl, akıl dedi hocamız. Aklın yolu birdir diye boşuna denilmiyor. O yolda buluşmak ortasında çaba sarf etmemiz lazım. herkesin bir kimlik arayışı var. İşte kimliği bulduğumuzda ardı çorap söküğü üzere gelecektir. Bizler 2019 yılında bakılırsave geldiğimiz vakit insanımıza yatırım yapmanın çabası içerisindeyiz, bu biçimdede devam edecek. Yollar yapıyoruz, hoş yerler yapıyoruz, parklar yapıyoruz, toplumsal ve kültürel projeler yapıyoruz. Bunların hepsini insanlarımız için yapıyoruz. İlçemizde gençliğe farklı bir ehemmiyet veriyoruz. Bugünde bu kıymeti farklı bir eğitim programı ile ortaya koyuyoruz. Vücut Lisanı Uzmanı Riccon İlhan Doğan hocamızı siz gençlerimiz ile buluşturuyoruz. Hoş bir eğitim olmasını temenni ediyor, hepinizi muhabbetle kucaklıyorum” dedi.

Battalgazi’nin Kalbi Bayan Kooperatifi’nde itinayla hazırlanan Malatya sepeti, Vücut Lisanı Uzmanı Riccon İlhan Doğan’a takdim edildi. Düzenlenen eğitim programına Battalgazi Belediye Lideri Osman Güder, Malatya Büyükşehir Belediye Lider Vekili Mehmet Çolak, Milliyetçi Hareket Partisi Battalgazi İlçe Lideri İlhan İlhan, AK Parti Battalgazi Bayan Kolları Lideri Ebru İnanç, AK Parti Yeşilyurt Bayan Kolları Lideri Esin Tanrıverdi, Battalgazi ilçe Kaymakamı Abdül Kadir Duran’ın eşi Munise Duran, Battalgazi’nin Kalbi Bayan Kooperatifi Fahri Lideri Yıldız Güder, Gençlik ve Eğitim Derneği Genel Lideri Ahmet Bayduz ve hayli sayıda iştirakçi katıldı. – MALATYA

İhlas Haber Ajansı – Lokal