Sadettin Saran: Fenerbahçe başkanlığı en büyük hayalim, niçin söylemeyeyim

senbilirsin

New member
Saran Group İdare Şurası Lideri ve eski Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticisi Sadettin Saran, küçüklüğünden bu yana en büyük hayalinin sarı-lacivertli kulübün lideri olmak olduğunu belirtirken, bunu hiç bir vakit gizlemediğini söylemiş oldu. Fenerbahçe eski kaptanı Ümit Özat da, birinci kongrede Saran’ın lider olacağını öne sürdü.

Avcılar Belediyesi tarafınca Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Avcılar’da Gençlik ve Spor Söyleşileri paneline katılan Sadettin Saran, ‘Sıfırdan Zirveye’ temalı söyleşide çocukluğundan iş hayatına kadar yaşadıklarını izleyicilere aktardı.

“En büyük hayalim, hiç bir vakit saklamadım”

Saran, karşılaştığı zorluklar ve muvaffakiyete giden yolu tecrübeleri ile anlatırken söyleşinin son kısmında Fenerbahçe başkanlığı konusunun daima gündeme getirildiğini belirterek şöyleki konuştu:

“Kongre ortada yok. Artık o hususlara girmeyelim. Ben söyleyeceğimi söylemiş oldum. Lakin benim küçüklüğümden beri en büyük hayalim. hiç bir vakit saklamadım. Birinci beni Aziz beyefendi idareye alırken de söylemiş oldum; İnşallah ben bir gün lider olurum. bu biçimde Nihat beyefendi ‘Oğlum bu biçimde bir şey söylenir mi?’ dedi. Niçin söylemeyeyim, benim hayalim” dedim.

Saran çabucak sonrasında bir kısmı kendisine ilişkin olan çeşitli özlü kelamları gençler ile paylaşırken, bir adedinde “Sevgisiz güç bizi zorba ve despot yapar” dedi.

Ümit Özat’a ‘Efsane kaptan’ tezahüratı

Gençlik ve Spor Söyleşileri’nin bir öteki konuğu ise eski ulusal futbolcu ve Fenerbahçe kaptanı Ümit Özat’tı. Özat konuşmaya başlarken, salondaki bir küme Fenerbahçeli taraftar ‘Efsane kaptan’ diye tempo tuttu.

Ümit Özat: “Sadettin Saran en yakın kongrede Fenerbahçe’nin başkanıdır”

Ümit Özat, söyleşinin öteki konuğu Sadettin Saran’ın Fenerbahçe başkanlığına az kaldığını belirterek, “Saran, gelecekteki en yakın kongredeki lider adayı değil, başkanıdır” dedi.

Eski sarı lacivertli futbolcu Sadettin Saran ile 10 yıldan bu yana görüşmediğini ve kendisinden hiç bir beklentisi olmadığını da kelamlarına ekledi.

“Türk futbolunun bu şartlarda düzelmesi mümkün değil”

Özat, Türkiye’de teknik yöneticilik yapmanın hayli güç olduğunu vurgulayarak, “yaşamım boyunca hiç bir vakit çıkar bağına girmedim. Türk futbolu yanlışsız bir yerde değil. esasen bu şartlarda düzelmesi mümkün değil. Futbolu bilen beşerler futbolu yönetmiyor. İşin ehli olmayan beşerler işin içerisinde. Türkiye’de her insanın ‘Bildiği’ iki şey var; Biri futbol, başkası siyaset. İkisinde de durumumuz ortada. Avrupa’da kulüp liderini seniçin seneye görürdük, burada soyunma odasında görüyoruz. Mevcut lidere bir soru soruyorlar; niye altyapıdan kimse yok. Diyor ki; Bir ıstakoz bile 5 yılda bir yetişir. Türk milletinin yüzde 90’ı ıstakozu ya televizyonda ya mecmuada görmüştür. Verdiği örneğe bak. Fakat para bende düdüğü ben çalarım diyor. Türk futbolunun özeti bu bence” dedi.

“Geçmiş idarenin de yanlışları var”

“Fenerbahçe’den 2007’de ayrıldım. Geçen 15 senede en az 5 şampiyonluk alman lazım. Senin forman aslına bakarsanız 2 puan ancak 1 puan alamıyorsan… Artık yalnızca Ali Koç’u eleştiriyoruz ancak geçmiş idaresinde de yanlışları var.”