Sinan Engin Fatih Terim’i canlı yayında aradı

senbilirsin

New member
Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Beyaz Futbol programının yorumcusu Sinan Engin Galatasaray eski teknik yöneticisi Fatih Terim’i canlı yayında telefonla aradı.

30 küsür kupam var diye biliyorum

Beyaz Futbol yorumcusu Sinan Engin: “23 kupanız mı var hocam?” diye sorarken Fatih Terim: “30 küsür kupam var diye biliyorum. Galatasaray’da kaç, şaşırdım, unuttum şu anda. 20’nin üstünde biliyorum Sinan lakin fazlaca da emin değilim.” diyerek karşılık verdi.

Fatih Terim’e Arap ülkelerinden teklif var

Terim ile sohbetinin akabinde Sinan Engin: “Fatih Terim’e Dünya Kupası’na katılacak ülkelerden biri teklif yaptı. Çok cazip bir teklif. Arap ülkelerinden biri de olabilir. Baba bir ölçüde teklif var.” tabirlerini kullandı. Terim Galatasaray ile Ocak ayında yollarını ayırmıştı.

Galatasaray ile Terim 20 kupa kazandı

Galatasaray’ın başında 4 devir (1996-2000/2002-2004/2011-2013/2017-2021) bakılırsav yapan Fatih Terim, teknik adam olarak kırılması güç rekorlara imza attı. Sarı-kırmızılı grubun başında toplam 20 kupa sevinci yaşayan Terim idaresinde Galatasaray, UEFA Kupası’nı kaldırarak Avrupa’da en kıymetli muvaffakiyetini elde ederken, 8 lig, 3 TSYD Kupası, 3 Türkiye Kupası, 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 3 sefer de Muhteşem Kupa şampiyonluğu kazandı.

Terim ile 571 maçta 333 galibiyet

Sarı kırmızı grubun tarihine efsane olarak geçen Fatih Terim, Galatasaray’ın başında vazife yaptığı 4 periyotta tüm kulvarlarda 571 resmi maça çıktı. Sarı-kırmızılı kadro, bu karşılaşmalarda 333 galibiyet, 130 birliktelik ve 108 yenilgi yaşadı.

📞
Fatih Terim – Sinan Engin konuşması.pic.twitter.com/m4q3z5vWWl https://t.co/AJpYbrj2F2

— Ajansspor (@ajansspor) February 26, 2022