Starbucks’ın Hindistan kökenli yeni CEO’su Laxman Narasimhan hakkında 5 gerçek

Ethereum

New member
Laxman Narasimhan 20 Mart’ta göreve başladı (dosya)

Hindistanlı Laxman Narasimhan, küresel kahve devi Starbucks’ın yeni CEO’su olarak liderliği ele geçirdi. Şirketin kurucusu Howard Schultz’un yerini aldı.

İşte Starbucks’ın yeni CEO’su hakkında beş gerçek.

• Laxman Narasimhan, Starbucks’a 1 Ekim 2022’de yeni CEO olarak katıldı ve önde gelen küresel işletmelerin yanı sıra konaklama, e-ticaret ve elde tutma işletmelerine danışmanlık alanlarında yaklaşık 30 yıllık bir deneyim getiriyor.
  • Bay Narasimhan, Starbucks’a katılmadan önce çok uluslu bir tüketici sağlığı, hijyen ve beslenme şirketi olan Reckitt’in CEO’suydu. Salgın sırasında Reckitt’in e-ticaret işinin büyümesine yardımcı oldu, girişimler başlattı ve şirketin ön saflardaki çalışanlarını destekledi.
  • Laxman Narasimhan ayrıca PepsiCo’da çeşitli liderlik pozisyonlarında bulunmuştur. Şirketin küresel ticaretten sorumlu başkanı, PepsiCo’nun Latin Amerika, Avrupa ve Sahra altı Afrika operasyonlarının CEO’su, PepsiCo Latin Amerika’nın CEO’su ve ayrıca PepsiCo Americas Foods’un CFO’su olarak görev yaptı.
  • Bay Narasimhan daha önce McKinsey & Company’de 19 yıl ABD, Hindistan ve Asya’da tüketim malları, perakende ve sağlık hizmetleri dahil olmak üzere birçok sektörden şirketlere danışmanlık yaptı.
  • Laxman Narasimhan, Pune Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği derecesine ve Pennsylvania Üniversitesi Lauder Enstitüsü’nden Almanca ve Uluslararası Çalışmalar alanında Master derecesine sahiptir. Pennsylvania Üniversitesi’ndeki Wharton Okulu’ndan finans alanında MBA derecesine sahiptir. Bay Narasimhan altı dil biliyor ve Brookings Enstitüsü’nün mütevelli heyeti, Verizon’un yönetim kurulu üyesi ve Birleşik Krallık Başbakanı’nın Build Back Better Better Konseyi üyesi olarak görev yapıyor.
Laxman Narasimhan, geçen yıl 1 Eylül’de Starbucks’ın CEO’su olarak atandı. 20 Mart’ta göreve başladı ve şimdi şirketin yönetim kuruluna katılacak.