Tahir Kıran: ”İşin cılkını çıkardılar! Galatasaray…”

senbilirsin

New member
23:57

AJANSSPOR HABER

Çaykur Rizespor, Galatasaray’a deplasmanda 4-2 kaybetti. 2 penaltının olduğu müsabakadan daha sonra Rizespor lideri Tahir Kıran, TV100’e açıklamalarda bulundu. İşte açıklamaları..

00:31

”Galatasaray’ı kurtarmanıza gerek yok”

TV100’e bağlanan Tahir Kıran, Galatasaray maçından daha sonra sert açıklamalarda bulundu. Kıran, ”Ben artık kimseye güvenmiyorum. Barış olsun, futbol alanda oynansın dedikçe, işin cılkını çıkardılar. Ligin 3. haftasından beri, bunları yaşıyoruz. Artık kâfi. 2-1 galipken maçı aldılar, 4-2 oraya verdiler. Galatasaray hak ederek alsa, ağzımı açmazdım. İstediğin kadar bağır, ya ceza alıyorsun ya da bağırdığınla kalıyorsun. Allah bunları bildiği üzere yapsın. Artık bezdik! İnsanların emeklerini çalmayın! Benim ortasında geçerli, Göztepe için de geçerli! Onlara yapılanları da gördük. Galatasaray’ı kurtarmanıza gerek yok.” sözlerini kullandı.

00:32

”Galatasaray kendini kurtarır”

“MHK Lideri’ni aradım ‘Buna Galatasaraylı diyorlar, bize yanlış yapmasın’ dedim. ‘Hayır, ben çok eminim ve kefilim’ dedi. MHK lideri kefaletini ödesin! Maç sırasında da kendisini aradım. bu biçimde komik penaltılar olur mu? Bizim penaltılarımız verilmedi. Galatasaray kendi kendini kurtarır! Bir haftadır bu maça hazırlandık, bu grubu nasıl toparlayacağız. Baiano’yı eline vurdun diye attın! Omar, Gedson’un kaval kemiğine girdi, bizim aleyhimize faul verdi! O hareket direkt kırmızı! Ayıptır arkadaşlar! İnsanların emeği var.”

00:33

”Katliam yaşadık”

“Biz katliam yaşadık! Resmen Rizespor’un hakkı yenmiştir! Nereye kadar susacağız! Sen mi Cüneyt Çakır’ı istemiyorsun, al sana Ümit! Nereye kadar gidecek bu? Hani Cumhurbaşkanı’nın grubuyduk, kollanıyorduk! Nasıl olacak! Kimlerin, nerelerde olduğunu görüyoruz. Artık bu sonuçlara siz karar vermeyin! Sabrımız kalmadı. MHK Lideri değişiyor, TFF Lideri değişiyor, kulüp liderleri değişiyor fakat senaryo yazanlar, oynayanlar, yönetenler daima aynı! Nihat Özdemir bu maçı rahat mı izledi? Aramadım, arasam ne diyecek? ‘Geçmiş olsun’ diyecek. Hepimiz figüranız! TFF Lideri, MHK Lideri, bizler… Hepimiz figüranız.”

00:26
00:33

”Beceriksizsiniz”

”Galatasaray yöneticileri Gedson Fernandes transferini nasıl beceremediyse, pankart hadisesini da beceremediler. Beceriksizsiniz. Savaşa hayır pankartıyla bir arada çıkalım dediler. Tamam dedik. Rizespor logosunu görür görmez vazgeçtiler. Ümit Öztürk’ü Allah’a havale ettim. Mübarek kandil akşamında. Çoluğuna çocuğuna değil, kendisi bulsun. Galatasaray daima bana yüklendi. Tahminen de hasılat elde etmek için bunu yaptılar. Oturacağım yerin oraya bir küme koymuşlar, küfür ettireceklerdi sanırım. Ben kimseden korkmam! Ne yapacaklardı, beni öldürecekler miydi? Ben gitmedim, statları kapanmaz! Yusuf Sarı’nın durumu penaltıydı. Yusuf’un düşmesi penaltı değil, Gedson’un ayağının kırılması faul değil… Galatasaray’ın kurtulmak için Ümit Öztürk’e gereksinimi yok. Galatasaray, kendi kurtulur aslına bakarsan. Galatasaray, bu ligin lokomotiflerinden.”