TFF Asbaşkanı Servet Yardımcı’dan MHK ve hakem açıklaması!

senbilirsin

New member
“Bizim verdiğimiz bilgiler UEFA ve FIFA için yeterli”

Servet Yardımcı Hürriyet’e yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu’nun hakem operasyonu ile ilgili olarak UEFA ve FIFA’yı bilgilendirdiğini belirterek, “Bu mevzuda yalnızca bir bilgilendirme yaptık. Yeni bir yapılanma ve gençleştirme hareketi olduğunu bildirdik. UEFA yalnızca öne sürülen sebebini sorar. Şayet kriminal bir münasebet yoksa, ki yok, bizim verdiğimiz bilgiler de onlar için kâfi.

“Rizeliyim, Rize beni suçluyor, F.Bahçe kongre üyesiyim, onlar da suçluyor”

Yardımcı kulüplerin hakemlerle ilgili şikayetlerinde ve yapılan son hakem operasyonunda da isminin geçmesiyle ilgili olarak ise, “Bilmiyorum. Rizeliyim, Rize beni suçluyor, F.Bahçe kongre üyesiyim, onlar da suçluyor” dedi.

“Hep hedefteyim”

Çaykur Rizespor-Galatasaray maçı daha sonrası Kulüpler Birliği ile bir ortaya geldiklerini belirten Servet Yardımcı, “MHK’nın bir daha yapılandırılması ile ilgili olarak UEFA ve FIFA’ya uyumlu bir yapı oluşturmak istedik. Bu yapının tesis edilmesi için David Ellary ismini önerdim. Gelecek hakemlik kuruluşumuzun röntgenini çekecekti. çabucak hemen rapor gelmedi. Benim hakemlik konusunda tek müdahalem kurumsal bazda bu oldu. Fakat daima hedefteyim? UEFA’da 55 federasyonun bağlı olduğu komitenin lideriyim. Oradaki tecrübeyi aktarmak da öbür bir gayem. Ben isimlerle değil, kurumsal olarak ne yapılması gerektiği ile ilgileniyorum.” halinde konuştu.