Trabzonspor’un mukavelesini feshettiği Edgar Ie birinci defa konuştu

senbilirsin

New member
Trabzonspor’da sakatlık geçirdikten daha sonra kontratı feshedilen Edgar Ie İspanyol gazetesi Mundo Deportivo’ya çarpıcı açıklamalar yaptı.

Gineli asıllı Portekizli soteper, Trabzonspor’un kendisini yarı yolda bıraktığını söyleyerek ülkesinde ameliyat olmayı tercih ettiği için ortada kaldığını söylemiş oldu.

“Beni yarı yolda bıraktılar”

Fanatik’in derlediği habere nazaran; Gineli futbolcu verdiği demeçte “Trabzonspor’da memnundum, her şey yolunda gidiyordu. Sakatlanana kadar oynuyordum. Bana Türkiye’de ameliyat olmam gerektiğini söylemiş olduler lakin Portekiz’i tercih ettim. Onay verdikten daha sonra bunu kaide koşup Türkiye’de mukavelemi feshedeceklerini söylemiş olduler. Türkçe bilmediğim ya da İngilizcem düzgün olmadığı için kendimi rahat hissetmedim ve bir tercümanla gittim. Ülkemde ameliyat olmayı tercih ettim. Beni yarı yolda bıraktılar” tabirlerini kullandı.

“Sözleşme görüşmeleri yapıyorduk”

Sakatlık süreci öncesi Trabzonspor’la yeni kontrat üzerinde görüştüklerini tabir eden Edgar, “Futbolun acı gerçeği. Üstelik sakatlanmadan evvel kontratımı yenilemek üzereydim. Şu anda düzgünleşme sürecindeyim ve iki ay ortasında hazır olmayı umuyorum. Grup arkadaşlarım ve taraftarlar için en düzgününü diliyorum” açıklamasını yaptı.

Barcelona-Galatasaray maçı soruldu

Daha evvel Barcelona B kadrosunun forması giyen Edgar Ie, Galatasaray eşleşmesinin sorulması üzerine “Galatasaray mevcut pozisyonda güzel durumda değil. Teknik yönetici değişti ve Barcelona bundan avantaj sağlayabilir.” karşılığını verdi.

Kerem Aktürkoğlu’nu övdü

İspanyol gazetesine verdiği demeçte Galatasaray’ın en tehlikeli oyuncusu olarak Kerem Aktürkoğlu’nu gösteren Edgar, “Çok yetenekli ve süratli bir kanat oyuncusu. Kontra ataklara yeterli çıkıyor, hayli genç ve tekniği de epeyce iyi” kelamlarını kullandı.