Türk futbolcu imza için gittiği Ukrayna’da mahsur kaldı

pandomim

New member
Ukrayna’nın Metalist Kharkiv ekibine imza atmak için giden gurbetçi oyuncu Abdullah Doğan, Rusya saldırısı niçiniyle mahsur kaldı.

Bir devir Werder Bremen II takımında yer alan ve son olarak Almanya Oberliga takımlarından TB Uphusen forması giyen Doğan, Metalist Kharkiv ile anlaşmıştı.

Doğan, ın resmi imzaları atmak için Ukrayna’ya gittiğinde Rusya saldırısı başladı. Birinci günlerde metro istasyonunda hayatta kalma çabası veren Doğan, şu sıralar kentteki 18 katlı bir binanın içerisinde yer alan sığınakta savaşın bitmesini bekliyor.

Kharkov kentine indiği anda, havalimanında bulunan askerlerin “yaşamınızı kurtarmaya bakın” söylemiş olduğini vurgulayan Doğan, “Burada 5’inci günüme gireceğim. Sıkıntı durumdayız, herkesten yardım istiyoruz. Burada küçük çocuklar, yaşlı beşerler var. Yerin altında yaşıyoruz” diye konuştu.

Abdullah Doğan, 18 katlı bir binanın sığınağında yardım bekliyor.

“DIŞARIYA ÇIKANI VURUYORLAR”

Ortalarında çocukların ve yaşlıların da yaklaşık 60 kişi ile sığınakta mahsur kaldıklarını belirten Doğan, insanların her an bomba patlama ihtimali ile kaygılı olduğunu söylemiş oldu. Doğan, “Şu anda dışarı çıkma yasağı var, çıkanı da vuruyorlar. Çok dikkat etmemiz lazım. Dua ediyoruz. Gereksinimimiz var her vakit. Korkarak marketlere gidip bir şeyler almaya çalışıyoruz, her vakit da istediğimizi alamıyoruz. Bir şey kalmamış marketlerde” sözlerini kullandı.

DOĞAN’DAN YARDIM DAVETİ

Yetkililerden yardım isteyen Doğan, yaşananlara karşın umudunu yitirmediğinin altını çizerek, “Yardım ne kadar çabuk gelirse o kadar âlâ. Ruslar sıradan hırslı. Giriyorlar, sıkıyorlar. Bir isteğim var, sesimizi duysunlar. Bize yardım etsinler. Biz burada kuvvetli duracağız ve inanıyorum ki buradan çıkacağız” biçiminde konuştu.