Türk futbolcu Ukrayna’da mahsur kaldı! “Ruslar fazlaca yakında, beni kurtarın”

senbilirsin

New member
Rusya’nın Ukrayna’ya savaş ilan etmesinin akabinde Kiev akınlar ağırlaşırken, Metalist Kharkiv’le transfer görüşmesi için Ukrayna’ya giden Alman pasaportlu Türk futbolcu Abdullah Doğan ülkede mahsur kaldı.

“Metroda uyuyorum”

Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan Kharkov’da mahsur kalan Doğan, hava trafiğinin askıya belirtirken havaalanında tanklar, helikopterler ve askerler gördüğünü söylemiş oldu. Alman pasaportu bulunan Abdullah Doğan, bavullarıyla bir arada metro istasyonuna sığındığı deklare etti. Alman Bild Gazetesi’ne konuşan ve Twitter’den açıklamalar yapan Doğan, “Metroda uyuyorum. Zira dışarıda silah sesleri var. Burası binalardan daha inançlı. Nişanlımı ve kardeşlerimi nazaranmeyeceğim için korkuyorum. hayatım için endişeliyim” dedi.

“Kaçmak zorundayım”

En son dün akşam saat 19.10 sıralarında “Lütfen beni buradan çıkarın, Ruslar fazlaca yakında. Kaçmak zorundayım” diyen Doğan’ın karayoluyla çıkıp çıkmadığı bilinmiyor. Kendisi bir yandan, ailesi başka yandan Alman Elçiliği’nden yardım istiyor fakat her yer kapalı olduğu için kimseye ulaşılamıyor.