Ümit Karan, Fatih Terim üzere Barcelona maçına davet bekledi

senbilirsin

New member
UEFA Avrupa Ligi’ndeki kümesinden namağlup başkan olarak çıkan Galatasaray yarın gece dünyaca ünlü rakibi Barcelona ile Nou Camp stadyumunda kozlarını paylaşacak.

Barcelona’ya gol atan bir futbolcu olarak davet beklerdim

Galatasaray’ın eski futbolcusu Ümit Karan: “Camp Nou’da Barcelona’ya gol atan bir futbolcu olarak Galatasaray’dan ben de bir davet beklerdim.” diyerek dev maç öncesi idareye haber gönderdi. Geçtiğimiz günlerde Galatasaray eski teknik yöneticisi Fatih Terim “Normal kurallarda Avrupa’da namağlup kümelerden çıkaran bir teknik yöneticisi, Barcelona maçına meskenine otomobil yollayıp davet ederler. Bana her hangi bir davet gelmedi. en çok da buna kırıldım…” biçiminde açıklamalarda bulunmuştu.

Terim daveti kabul etmedi

Terim’in bu kelamlarının akabinde Galatasaray Lideri Burak Elmas, Fatih Terim ve eşi Fulya Terim’i, gönderdiği mektup ile perşembe günü Camp Nou’da oynanacak Barcelona-Galatasaray maçına davet etti. Lakin Fatih Terim, “Bilmenizi isterim ki, perşembe gecesi televizyon başında, yaklaşık yarım asırdır hiç yitirmediğim birebir his, heyecan ve duygusal yoğunlukla ekibimizi destekleyeceğim.” diyerek daveti reddetti.

Ümit Karan Nou Camp’ta golünü atmıştı

2001 yılında Şampiyonlar Ligi’nde son 16 kümesi’nde mevt kümesine düşen Galatasaray’ın rakipleri Barcelona, Roma ve Liverpool olmuştu. Mircea Lucescu’nun ekibi Camp Nou’daki birinci maçta Ümit Karan ve Andres Fleurquin’in golleriyle birinci yarıyı 2-0 önde tamamlasa da ikinci yarı alan Arjantinli Javier Saviola attığı iki golle skoru dengelemişti. Capone ve Hakan Ünsal’ın atılmasıyla maçı 10 kişi tamamlayan Galatasaray kıymetli bir fırsatı değerlendirememişti.