Üniversite mezunları için en iyi şehir hangisi?

senbilirsin

New member
Üniversite mezunlarının bu yaz yapacakları çok şey var: Geçen ay ulusal işsizlik oranı arttı ve nesiller arasındaki artan gelir farkı, ilk ev almayı her zamankinden daha da zorlaştırıyor. Şimdi nereye gitmeliler?

Zumper'ın yeni bir çalışması yardımcı olabilir. Çeşitli kriterlere göre (uygun veriler mevcut olduğunda) üniversite mezunları için en iyi şehirleri bulmak amacıyla ülkedeki en kalabalık 100 şehri analiz etti. Bu, tek yatak odalı apartman daireleri ve restoranlar için kişi başına ortalama kiraların yanı sıra ABD Nüfus Sayım Bürosu'nun 18 ila 34 yaş arası nüfus, 25 yaşındaki lisans diplomasına sahip kişilerin sayısı, bekar kişi sayısı, genç sakinlerin ortalama geliri ve daha fazlası yerel işsizlik oranları.

Listenin başında, tek yatak odalı bir daire için makul bir ortalama kiraya (ayda 1.150 dolar) sahip olan ve işsizlik sıralamasında 15. sırada yer alan (yüzde 5,2) Minneapolis yer aldı. Oklahoma City'nin ortalama kirası (849 dolar) ilk 15 şehir arasında en düşük seviyedeydi ve şehir genel olarak 10'uncu sırada yer aldı. San Francisco, 25 yaşın altındaki kişiler için yüksek ortalama geliri (87.946 $) sayesinde beşinci sırada yer aldı; bu da devasa ortalama kirasına (2.895 $) katkıda bulunuyor.

Laredo, Teksas, 25 yaşındaki lisans mezunu gençlerin oranının düşük olmasıyla listenin son sırasında yer aldı. Ayrıca ortalama gelir ve kişi başına düşen restoran sayısı açısından da kötü performans gösterdi. Yüksek ortalama kira (850$) ve işsizlik oranı (%5,5) dezavantajları dengelemeye yetmedi. Medyan gelirde 91. sırada (22.861 dolar) yer alan Augusta, Georgia genel sıralamada 99. sırada yer alırken Rhode Island'ın Providence kenti işsizlik sıralamasında 31. sırada yer aldı (%7,1). Ve genç sakinlerin az sayıdaki sayısı daha da düşüktü.


Genel olarak 20. sırada yer alan New York City'yi düşünürseniz, oradaki ortalama kiranın ankete katılan tüm metropol alanlar arasında en yüksek olduğu görüldü. Ancak 18 ila 34 yaş arasındaki en büyük nüfus (2 milyondan fazla) burada yaşıyor ve ortalama gelir de iyiydi.


Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.