Age of Empires IV Anniversary Update Çıktı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Age of Empires 25 yaşına girerken serinin son oyunu olan Age of Empires IV ise birinci yaşını kutluyor. Bu kapsamda Relic Entertainment serinin son oyununa şimdiye kadarki en büyük güncellemesini getiriyor. Age of Empires IV Anniversary Update için fiyatsız Season Three: Anniversary Update artık Steam, Microsoft Store ve PC Game Pass’ta mevcut durumda. Güncelleme epeyce oyunculu için iki yepisyeni uygarlık, hileler ve alay hareketleri üzere epey istenen özellikler, kadrolar için dereceli oyun ve epey sayıda istikrar ve daha fazlasını sunuyor. Malililer ve Osmanlılar, fazlaca oyunculu medeniyetler olarak gerçek vakitli strateji oyununa ekleniyor ve mevcut toplam seçenek sayısını 10’a çıkarıyorlar.

Oyundaki başka kümeler üzere hem Osmanlılar tıpkı vakitte Malililer eşsiz oyun tarzları, binalar ve ünitelerle geliyor. Oyuncular eski uygarlığın daha yüksek dereceli bir ordu kurmaya ve sağlanan bonusları kullanarak muhalefeti ezmeye odaklanarak en uygun biçimde oynandığını bakılırsacekler. Maliler ise ekonomik yararlara daha fazla odaklanmış durumda ve ünitelerinin daha düşük ağır zırha sahip olmaları niçiniyle vur-kaç taktikleri için daha uygun.

Sıralamalı oyun artık 1v1 eşleşmelerle sonlu değil. Artık 2v2, 3v3 ve 4v4 ile yeni bir Ekip Sıralaması puanı ve öbür bonuslar kazanmak için eşleştirme seçenekleri mevcut.

Ayrıca bu güncellemeyle birlikte deniz oyunu, orta nokta işaretleri, sekiz yeni harita, yapay yükseltmeleri, büyük ölçüde yükseltilmiş bir kullanıcı arayüzü ve yüzlerce uygarlığa mahsus değişiklik bir daha işleniyor.

Bu ortada oyunun 2023’te Xbox oyun konsollarına geleceğinin de altını çizelim.