iPhone tüm içerikleri ve ayarlari sil ne ?

Huzume

Global Mod
Global Mod
iPhone Tum Icerikleri ve Ayarlari Silme

Merhaba dostlar! Bugun sizlere iPhone'unuzdaki tum icerikleri ve ayarlari nasil sileceginizi adim adim anlatacagim. Bazi durumlarda, cihazinizi sifirlamaniz gerekebilir; ornegin, cihazi satarken veya baska birine verirken kisisel verilerinizi silmek isteyebilirsiniz. Iste iPhone'unuzu sifirlamanin basit ve etkili bir yolunu gosterecegim.

Adim 1: Yedekleme Alin

Oncelikle, iPhone'unuzdaki onemli verileri kaybetmemek icin bir yedek almaniz onemlidir. Bu adimi gerceklestirmek icin iCloud veya iTunes'u kullanabilirsiniz. iCloud'u tercih ediyorsaniz, Ayarlar uygulamasina gidin, adiniza tiklayin, iCloud'u secin, ardindan iCloud Yedekleme'ye dokunun ve Yedekleme'yi etkinlestirin. iTunes'u kullanmak istiyorsaniz, iPhone'unuzu bilgisayariniza baglayin, iTunes'u acin, cihazinizi secin ve Yedekleme'yi yapmak icin "Yedekle" dugmesine tiklayin.

Adim 2: Ayarlari Acin

Simdi, iPhone'unuzdaki tum icerikleri ve ayarlari sifirlamak icin Ayarlar uygulamasini acin. Ana ekrandan Ayarlar simgesine dokunun.

Adim 3: Genel Sekmesini Bulun ve Tiklayin

Ayarlar uygulamasini actiktan sonra, ekraninizda Genel sekmesini bulun ve ona dokunun. Bu sekmeye girdiginizde, cihazinizin genel ayarlarini yonetebileceginiz bir menu goreceksiniz.

Adim 4: Sifirla Secenegine Girin

Genel sekmesine girdikten sonra, "Sifirla" secenegini bulun ve ona dokunun. Bu secenek, iPhone'unuzu fabrika ayarlarina sifirlamaniza olanak tanir. Sifirla secenegine tikladiginizda, cesitli sifirlama seceneklerini goreceksiniz.

Adim 5: Tum Icerik ve Ayarlari Sil

"Sifirla" secenegine tikladiktan sonra, "Tum Icerik ve Ayarlari Sil" secenegini bulun ve ona dokunun. Bu secenek, iPhone'unuzdaki tum verileri ve ayarlari siler ve cihazi fabrika ayarlarina dondurur. Bu islem geri donusu olmayan bir islemdir, bu yuzden emin olmadan bu adima gecmeyin.

Adim 6: Silme Islemini Onaylayin

"Tum Icerik ve Ayarlari Sil" secenegine dokundugunuzda, bir onay penceresi belirecektir. Silme islemini onaylamak icin "Sifirla" veya "Devam" gibi bir secenek secmeniz istenecektir. Onayladiktan sonra, iPhone'unuzun tum icerigi ve ayarlari silinecek ve fabrika ayarlarina donecektir.

Sonuc ve SSS

iPhone'unuzdaki tum icerikleri ve ayarlari silmek, cihazinizi sifirlamanin en etkili yoludur. Ancak, bu islem geri donusu olmayan bir islemdir, bu yuzden dikkatli olmak onemlidir. Iste sikca sorulan bazi sorularin cevaplari:

S: iPhone'un tum icerigini ve ayarlarini silmek veri kaybina neden olur mu?

[E] Evet, iPhone'un tum icerigini ve ayarlarini silmek veri kaybina neden olacaktir. Bu yuzden oncelikle bir yedek almaniz onemlidir.

S: iPhone'u sifirlamak ne kadar surer?

[E] iPhone'u sifirlama suresi, cihazinizdaki veri miktarina bagli olarak degisebilir. Ancak genellikle birkac dakika surebilir.

S: iPhone'u sifirladiktan sonra verilerimi geri yukleyebilir miyim?

[E] Evet, iPhone'u sifirladiktan sonra yedeklediginiz verileri geri yukleyebilirsiniz. iCloud veya iTunes yedeklemesinden verilerinizi geri yukleyebilirsiniz.

Bu adimlari takip ederek, iPhone'unuzdaki tum icerikleri ve ayarlari kolayca silebilirsiniz. Ancak, bu islemi gerceklestirmeden once onemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayin!